Ana Sayfa Teknoloji Yerli Otomobil Akıllı Yaşam Teknolojisiyle Üretiliyor

Yerli Otomobil Akıllı Yaşam Teknolojisiyle Üretiliyor

0
8
Yerli Otomobil Akıllı Yaşam Teknolojisiyle Üretiliyor

Akıllı Yaşam Teknolojisiyle Üretiliyor

Türkiye’nin Otomobili evde kullanılan ağa bağlı akıllı cihazlarla otomobili birbirine bağlayarak hayatımızı kolaylaştıran akıllı yaşam teknolojisiyle çözümler sunacak.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) ve TOGG ekosistemine dahil olan yeni bir şirketin “akıllı yaşam” başlığı altında geliştirdiği bu yeni teknoloji, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın belirttiği “otomobilden fazlasını yapacağız” iddiasına bir kanıt niteliğinde görünüyor.

Yurt dışı bağlantılı Türk şirketi ve TOGG mühendislerinin beraber üzerinde çalıştıkları yerli otomobili adeta özel bir asistan haline getiren bu yeni platformla otomobil, internete bağlı olan tüm akıllı cihazlarla iletişime geçip bağlantı teknolojileriyle akıllı yaşamın merkezinde bulunuyor.

Yerli Otomobil Akıllı Yaşam Teknolojisiyle Üretiliyor

 

 

TOGG, yeni ileri teknoloji ürünü araçlarına uygulayarak akıllı otomobili tüm akıllı çevre ile iletişim kurabilen, topladığı bilgileri işleyip çözümler üretebilen ve bu çözümleri ürün ve hizmetler şeklinde tüketiciye sunan ileri teknoloji bir akıllı yaşam sistemine dönüştürmeyi amaçlıyor.

Otomobil, üzerindeki sensör, kamera, işlemci gibi nesnelerin interneti (IoT) ile bağlantılı cihazlar ve yazılımlar desteğiyle akıllı yaşam sistemleri ile iletişim kurabiliyor, akıllı cihazları kontrol edebiliyor, bazı fonksiyonlarını da diğer akıllı cihazlardan kontrol edebilmeye olanak sağlıyor.

Akıllı yaşam platformu, akıllı telefon, akıllı ev sistemleri, dijital asistan, akıllı şebeke gibi birbirine bağlanabilen bağlı tüm akıllı cihazların API’larını bünyesinde toplayarak hepsinin direktiflerine erişebiliyor. Yeni teknoloji, otomobili bağlantılı olmanın ilerisine geçirip akıllı ev cihazları, akıllı şebeke ve diğer tüm internete bağlı cihazlarla bir uyum içinde çalıştırıyor. Otomobil, aynı zamanda yaşamın farklı alanlarında, sürücü ve yolcuların yerine düşünen bir asistan haline geliyor.

Yerli otomobilin elektrik-elektronik mimarisini 2025 ve sonrası çözümlere temel olacak şekilde tasarlayan TOGG’un sayesinde de akıllı otomobil; fişte bırakılan ütüden, internet alışverişine kadar birçok konuda size yardımcı olabilme olanağı sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Google Asistan'a Çevirmen Modu Eklendi başlıklı makalemizde Google, google asistan ve google asistan çevirmen modu hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz