Yengeç Burcunun Özellikleri ( 22 Haziran 22 Temmuz)

 • Yıldızı: Ay – Duygular temsilcisi
 • Grubu: Su. Negatif
 • Burcun Türü: Öncü
 • Üstün Yeteneği: Sabırlı olmak
 • Özelliği: Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
 • Emeli: Büyük para sahibi olmak
 • Amacı: Daima yükselmek
 • Yenmesi gereken huyu: Dikkatsizlik
 • Uğurlu günü: Pazartesi.
 • Uğurlu sayı: 2, 4, 12, 456, 9742.
 • Uğurlu taşı: Yakut ve Aytaşı.
 • Uğurlu renkleri: Beyaz, gümüş, açık gri, mor
 • Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, beyaz gül, zambak
 • Uğurlu kokuları: Misk, müge, leylak
 • Uğurlu müziği: Romantik şarkılar
 • Uygun eş: Boğa, Akrep ve Balık

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Yengeç Burcunun Özellikleri ( 22 Haziran 22 Temmuz)

Yengeç burcu için azimlilik özellikleri arasında en belirgin olanıdır. Aşkları da kök saldıktan sonra kesin bir sadakate dönüşür. Sonra tek bir insanin sevgisini aşar ve evi, aileyi ve içinde bulunduğu topluluğu kaplar. Kendini bilip gördüğüne ve geleneklerine son derece bağlı olur. Fakat, sık sık tartışmayı sever.

Yolculuğu severler; büyük denizci, kaptan ve araştırmacı olurlar. Ama tipik yıllar süren maceralardan sonra baba ocaklarına dönerler. Orada dünyanın en mutlu kişisi olurlar.

Yengeç burcunda doğanların ruh durumları da çok önemlidir. Kişi aydın biriyse, ruh durumunu yönetir, fakat gelişmiş bir kişiliği yoksa duygularına esir olup gider.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç Burcunun Özellikleri ( 22 Haziran 22 Temmuz)

Romantik bir kadındır. Elde etmek istediği her kimse her zaman amacına ulaşır. Bunu kendini ön plana atarak değil sessiz ve içten tavırlarıyla yapar. Kendine göre üstün olan erkekleri tercih edebilir. Kendinden düşük erkeklerin onu taşıyamayacağını düşünebilir. Aileyi yöneten taraf kendisi olabilir. Eğer bir Yengeç kadını eski ilişkilerinizden veya başkasından şüphelenirse tavırları bir anda değişebilir. Gerçeklik payı olmasa dahi bunu hissetmesi yeterli olacaktır.

Aşk

Romantik ve özverili olan yengeç burcu kadını ilişkilerini ve eşini ciddiye alır. Yengeç burcu kadınları genellikle yiyecek ve pişirme becerisine önem verir. Ayrıca, genellikle dostça davranır ve başkalarına yardım etmekten mutluluk duyar.

Oldukça sadık ve koruyucudur, sevdiklerinin mutluluğu ve güvenliğini sağlamak için her şeyi yapacaktır. Yengeç burcu kadınları eşlerine sinirlendiklerinde ya da ilişkileri kötüye gitse bile en sadık insanlar arasındadır.

Cinsellik

Yengeç burcu kadını için cinsellik, Mars’ın düşüşünün işareti olması nedeniyle garip bir bölge olabilir. Bir bakıma, içgüdüleri cinsel isteğini ortadan kaldırabilir ve onu şehvetli, sadık ve duygusal aşk bağımlılığı ile birleştirebilir. Yani cinselliği yalnızca aşık olduğunda özgürce yaşayabilir. Bu nedenle, cinselliğini ifade etmekte güçlük çekebilir ve bunu anlamak için doğru ortağa ihtiyacı vardır ve kendisinin kişiliğinin bu tarafını geliştirecek kadar kendine güvende hissetmesine yardımcı olur. Aşık olduğunda son derece tutkulu olabilen bir kadındır.

Sevdiği İnsanlara Karşı:

Sevdiği insanları korumaya ihtiyacı vardır ve ona nazik bir varlık olarak baktığınızda bu biraz abartılı ve tuhaf olabilir. Bu, annenin içgüdüsünü vücudunun hücresinde taşıdığından ve çocuğunu kötü bir şeyden korumak istediği için olur. Her ihtimale karşı, sanki eşi kendisini koruyamaz gibi hissedebilir, bu durumda da sorunlar ortaya çıkabilir. Duygusal istikrar sağlandığında ve kendini sonuna kadar sevgi dolu bir ilişki içinde bulursa, normal olanı yapmak isteyecektir yani evlenip çocuk sahibi olmak.  Eşine ihanet etmeyecek ve ailesine ve evindeki barışını korumak için her şeyi yapacaktır. Onun düşmanı olmak istemezsiniz, çünkü inanılmaz ahlaki değerini ve iyiliğini bir dakikadan kısa sürede yenmek için kullanabilir.

Naziktirler

Yengeç burcu kadın sevecen, anlayışlı ve naziktir. Kendini güvende hissettiği zaman sadık ve doğru olacaktır. Aşırı heyecan ve değişimi isteyen şeyler onun için iyi bir seçim değildir, çünkü onu mutlu eden şeylere tutunmayı sever ve evini, eşini veya bir arkadaş çevresini kolayca değiştiremez.

Hediye Seçimi

Duygusal değeri olan hediyeleri sever. Söylediğimiz gibi her şeyden önce evi ve ailesi gelir. Yengeç burcu kadınları ilk görüşte anaç görünebilir. Anneliği en iyi şekilde yapacak kadınlar belki de Yengeç burcu kadınlardır. İdeal annelerin Yengeç burcundan çıktığını söylesek yanılmış olmayız. Yengeç burcu kadını duygusal olarak aşırı derecede hassastır. Sezgisel olarak son derece kuvvetlidir. Buna göre hediyeler seçmek doğru olacaktır.

 

Yengeç Burcunun Özellikleri ( 22 Haziran 22 Temmuz)

Bu erkek aşık olduğunda bilin ki hayalindeki dört dörtlük partneri bulmuştur. Hem güzelliğiyle hem hamaratlığıyla bir bütün olarak karşısındakini görür. Sadece güzellik veya sadece yetenekli olması yeterli değildir. Yengeç erkeği evine bağlıdır. Çocuklarına ve eşine sahip çıkar. Tutucu ve maço tavırları bazen ilişkide sorunlar yaratabilir. Kıskançtır. Eğer bir Yengeç erkeğinin evdeki huzurunu kaçırırsanız o da yavaş yavaş sizden uzaklaşmaya başlar.

Aşk

Yengeç burcu erkekleri sadık ve aşk doludur.  Hayatı durgun ve sade yaşamayı sever ve partnerinin zevklerini umursar. Partneri uğruna bazen sevmediği ve istemediği halde zevk ve önerilere uyabilir. Bu aşamada prensiplerinden ödün verebilir. Partneriyle mutlu olduğunu hissettirir, her konuda ona destek olur. İlişkilerinde problem yaşansa da olayları fazla büyütmeyi tercih etmez.  Sevgisini herkese göstermeye çalışır.

Yengeç burcu erkekleri feminen kadınlardan hoşlanır. Bu sebeple de seksi elbiseler, seksi kokular, kadınlığı çağrıştıran kişilere ilgi duyabilirler

Cinsellik

Yengeç burcu erkeğinin cinsellik ile ilgili düşünceleri değişkenlik gösterebilir ve çoğu zaman dinamik olabilir. Onunla uyumluysanız, fantastik bir aşk yaşayabilirsiniz. Yengeç burcu erkekleri ruh hallerine bağımlıdırlar. Bazen çok fazla kendileri olabilir ve bazen olmak istemezler.

Yengeç burcu erkeği doğru bir kadınla harika uzun vadeli bir ilişki kurabilir. Duygusu ve kalbinin konuları tarafından yönetilir, ilişkiler konusunda zekası tarafından yönetilmemektedir. Bu nedenle, başkalarının, özellikle de umursadığı kişilerin hislerini genellikle çok sevecen, düşünceli ve sezgisel olarak karşılar.

Aile Hayatı

Ev ve aile hayatı Yengeç erkeği için son derece önemlidir ve şiddetle koruyucu olabilir. Yengeç  istikrar, güvenlik ve konfor üzerine hayatını kurar. Çoğu yengeç burcu erkekler sadık, destekleyici eşler olarak karşımıza çıkar ve nazik, sabırlı babalar olarak gelişirler. İlişkileri iyi eğilimlidir ve büyük bir espri anlayışı ile inanılmaz romantiktir.

Güven

Yengeçler doğası gereği her şeyden ve etrafındaki herhangi birinden güvensizlik içindedir. Hayatta kalmasına yardımcı olan şey de budur.

Sanat

Yengeç erkekleri sanat açısından çok yeteneklidir. Ustalaşmak için hangi alanı seçtiğine bakılmaksızın, yengeç erkeğinin sanatsal yanından kaçınmak olmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Boğa Burcunun Özellikleri ( 21 Nisan 21 Mayıs) başlıklı makalemizde boğa burcu, boğa burcu arkadaşlık boğa burcunun olumlu özellikleri ve boğa burcu aşk hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz