Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık)

Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık)

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Seyyare: Jupiter ve Neptün

Renk: Turkuaz, Mor

Uğurlu Taş: Firuze, Mavi topaz

Talihli Sayı: 3

Talihli Gün: Perşembe

Karşıt Burç: İkizler

Şehirler: Nottingham, Stuttgart, Toledo, Sydney, Köln, Toronto, Budapeşte, Napoli

Metal: Kalay

Çiçekler: Leylak, mor menekşe, karanfil, kırmızı gül

Ağaçlar: Meşe, huş, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak, şekerkamışı, badem kayısı

 

Genel Özellikleri

Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık)

Yay burçları, kavrama becerileri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, bilhassa ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu yüzden Yay burcunu tanımlayan sözcük ‘Görüyorum’ dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser hayat görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve annelere ters davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay burçları yaşam çerçeveleri rastgele bir şekilde kısıtlandığı vakit, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yay burçları çok istikametli ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mesut olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.

 

Yay Burcu Kadını

Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık)

Sosyal istikameti kuvvetli bu kadın önce her şeyi paylaşabileceği, aşıktan çok arkadaşı olacak birini ister. Yakınlaştıkça, ortak zevklerinin olduğunu gördükçe karşı tarafa ısınmaya başlar. Karşı taraf onun düşüncelerine itibar ettikçe Yay kadını da kendini özgürce dile getirecektir. Kendini özgür hissedeceği biriyle izdivaç eder. Bazen de yanlış seçimler yapabilir. Şayet bir Yay kadınının neşesini söndürecek, saldırgan ve kırıcı tavırlar sergilerseniz bu kuvvetli kadın sizi ayrılacaktır.

Aşk

Âşık bir Yay kadını ihtiraslı, enerjik ve her şeye hazırdır. Doğanın gerçek gücü olan elinde yayı ve okuyla ormanlarda avının peşinde koşan, avcı Artemis’e benzer. İstediği şeyin peşinden gitmekten büyük keyif alır. Oturup hoşlandığı kişinin ona yaklaşmasını beklemeyi sevmez, ilk adımı kendisi atar.

Cinsellik

Vahşi istikameti kuvvetli olan Yay burcu kadınlarıyla cinsellik, cesaretli ve atletik biriyseniz mükemmel bir tecrübe olabilir. Tüm gece süresince sizi uyutmayacağı için dayanıklılığınızı artıracak esneme ve jimnastik hareketleri yapmanızda yarar var. Ayrı olarak Yay burcu kadınının yeni ve tehlikeli şeyleri tecrübeyi sevdiğini de unutmayın.

İlişkiler

Kimi insanlar Yay burcu kadınının kaba ve direk tavırlarından rahatsız olabilirler. Yay burcu kadınları, onların enerjisine ve dobra tavırlarına uyum sağlayamayan insanlara karşı sabırsızdır. Ne yazık ki kimi insanlar bu kadınlar gücü karşısında sinip kalır ve bağımsız tavırlarının altında ezilirler. Dolayısıyla her ne kadar herkes tarafından sevilseler de Yay burcu kadınları genelde uzun yıllar boyu yalnız kalabilir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Bilinmeyen yerler, yeni insanlar, yeni fikirler ve yeni serüvenler keşfetmek için can atan Yay burcu kadını özgür bir kadındır; hayatında modası geçmiş toplumsal cinsiyet rollerine veyahut toplumsal tabulara yer yoktur. İstediği şeyi istediği zaman yapar ve bunun ile ilgili ne düşündüğünüzü vurdumduymaz.

Hediye Seçimi

Yay burcu kadınlarının en sevdiği şey garip bir hikâyesi olan armağanlardır. Ayrı olarak yaratıcı istikametlerini kullanmayı ve şimdiki vaktin ötesindeki gerçeklikleri tasavvur etmeyi severler. Dolayısıyla başka bir ülkeden gelen, özel bir hikâyesi olan armağanlar oldukça hoşlarına gidecektir.

 

Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık)

Yay erkekleri sempatik, esprili tavırlarıyla çok kısa müddette alaka çekebilirler. Her konu ile ilgili olan bilgiler sayesinde karşı tarafla kolayca iletişime geçebilirler. Çok istikametli olmaları tekdüze bir hayat yerine eğlenceli bir ilişki hayatı yaşatır. Kendini kısıtlayan veya kıskançlık yapan kişilerle evliliği düşünmez. Hayat boyu onun bağımsız karakterine saygı duyacak bir eş ister. Bunu hissettiğinde de izdivaç eder. Şayet Yay erkeğinin hayatını sorgulamaya, daimi tenkit etmeye başlarsanız bir süre sonra aranıza mesafe koymaya başlayacaktır.

Aşk

Yay burcu erkekleri âşık oldukları vakit büyüleyici olurlar. Fakat bu son derece kendine güvenen erkeklere âşık olduğunuz vakit dikkatli olun zira her daim av peşinde olacaklardır. Yay burcu için avlanmak her şeydir; flört ve arzunun dansını sergilemek üzere yaşarlar. Gidenin hemen peşinden senelerini harcayıp yanında olan kişiyi görmezden gelebilirler. Ara ara da adanmışlıkları bu anlaşılmaz avcıları çekingen kılabilir.

Cinsellik

Hatıra yaşamayı seviyorsanız, cinselliği seven bu neşeli ve bonkör sevgili size keyifli bir deneyim yaşatabilir; tek bir şartla: yeteri kadar özgürlüğü varsa. Açık ilişki ya da hudutları belirsiz takılmacalar Yay burcu erkeğinin kendini en rahat hissedeceği ilişki türleridir.

İlişkiler

Yay burcu insanları son derece eğlenceli ve esprilidir; bu da demektir ki partnerleriyle eğlenceli zamanlar geçirmekten keyif alırlar. İhtiraslı, hemen hemen her şeyi tecrübeyi isteyen Yay burcu erkeklerine en çok hitap eden partnerler, onlar kadar açık fikirli olan partnerlerdir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Son derece sosyal olan Yay burcu erkekleri kros kayağı, avlanmak, enteresan aşk serüvenleri gibi heyecan verici deneyimlerin peşinden koşmayı severler. Hiçbir zaman yola gelip hanede oturup kalmaktan hoşlanmazlar. Çoğu kez göçebe bir hayat sürer, oradan oraya dolaşır ve seyrek hanelerine birilerini çağırırlar.

Hediye Seçimi

Yay burcu erkeğine hediye alıyorsanız, az eşyayla yolcu etmeyi sevdiğini unutmayın. Ağır, hacimli ya da taşınması zor bir hediye almamaya dikkat edin. Güzel bir deseni olan, pratik ve taşıması kolay bir valiz hoşuna gidecektir, özellikle sipariş üzerine yaptırılmış bir hediyeyse. Çok amaçlı alet edevatlar, zekice işlevleri olan eşyalar da oldukça ilgilerini çeker.

Bir önceki yazımız olan Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım) başlıklı makalemizde akren burcu aşik, akrep burcu ve akrep burcu cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz