Ana Sayfa Otomotiv Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres

Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres

0
37

Volkswagen fabrikası için yeni adres

Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni adres

Haziran ayının sonlarında cephesinden Türkiye için sevindirici bir haber ortaya çıktı. Volkswagen Türkiye fabrikası için beklenen haber geldi. Öncelikle Manisa’da kurulacağı söylenen için şimdi de yeni bir adres gündeme geldi. Volkswagen Türkiye fabrikası nerede olacak? Sualine yeni yanıt İzmir yakınları oldu.

 

Volkswagen Türkiye fabrikası nerede kurulacak?

Önceden çıkan haberlere göre kurulacak fabrika için toplamda 1.3 milyar euro harcanacak. Yakın vakitte Alman medyanında çıkan bilgiler fabrikanın İzmir şehri yakınlarında olacağına işaret ediyor.

Mevzubahis fabrikada Volkswagen Grubu‘nun kanatları altında olan Skoda‘nın da imalatı gerçekleştirilecek.

Şu an için VW cephesinden konuyla alakalı resmi bir izah olmadığını da anımsatmak gerekiyor.

Açılan fabrika bu arada ülkemizde 5 bin kişilik istihdam oluşturacak.

Fabrikanın Türkiye’de yapılması kararından önce şirket, Bulgaristan alternatifi üzerinde duruyordu. Ancak, ülkemizdeki işçilik fiyatlarının Doğu Avrupa’daki ülkelere göre daha düşük olması, Türkiye’nin öne çıkmasında tesirli oldu.

Türkiye’de Toyota’dan Renault’ya Honda’dan Fiat’a ve Mercedes’e kadar bir hayli otomobil üreticisinin fabrikası bulunuyor.

 

Diğer Otomotiv Haberleri İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Ford Haziran Kampanyası! başlıklı makalemizde ford, ford haziran ve ford haziran kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz