Ana Sayfa Burç Yorumları Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

0
3

Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

Grup: Hava/erkeksi/lider, Pozitif

Yönetici Seyyare: Venüs

Renk: Pastel renkler

Uğurlu Taş: Opal, pembe kuvartz

Talihli Sayı: 6

Talihli Gün: Cuma

Karşıt Burç: Koç

Şehirler: Viyana, Frankfurt

Metal: Bakır

Çiçekler: Krizantem, beyaz gül, sarı papatya

Ağaçlar: Servi Diş budak, asma, incir,elma, kayısı, badem, eğrelti otu

 

Terazi Burcunun Genel Özellikleri

Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

Adalet terazisi ile sembolize edilen denge ve adalet timsalidir. Bu burcun tesiri, ne kadar büyük olursa olsun her türlü sorunun dengeye kavuşmasını sağlar. Büyük bir legal veya ahlâkî çatışmanın çözülmesinden tutun bir tablonun nereye asılması gerektiğini belirlemeye kadar, Terazi enerjisini kişiler arası ve estetik uyumu kuruluş etmeden alıkoyacak hiçbir şey yoktur. gezegen geçişi esnasında ilişkilerimizde tekrardan taban kazanır ve hayatlarımızda daha fazla denge arayışına gireriz. Terazi enerjisi toplumsal meziyetlerimizi güçlendirir ve dikkatimizi güzelliğe yönlendirir.

Terazi burcu insanları barışçıl ve adildir. Yalnız kalmaktan nefret ederler. Yanlarında kendileri için bir ayna görevi görecek birilerinin olmasını isterler. Bu fertlerin en çok hoşuna giden şey denge ve simetridir; her daim adalet ve eşitlik peşindedirler. Diğer taraftan çatışmadan kaçmak için hemen hemen her şeyi yapar, olası olan her yerde barışı sürdürmeye çalışırlar.

 

Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

Terazi burcu tam bir uyum burcu olduğundan, terazi burcu kadını da, uyumlu bir beraberlik ister. Karşı cinsin eğitim düzeyi, karakteri, aile yapısı, boyu, kilosu, her şeyiyle kendine uygun olmasını ister.

Terazi burcu kadını, hayat enerjisiyle dolu, estetik duygusu gelişmiş ve cazibesiyle ön plandadırlar. Hoş sohbet bir karakter yapısı vardır. Terazi kadınları genel olarak değer verdikleri insanlarla zaman geçirmekten hoşlanır. Maneviyata önem verir. Modayı izlemeyen terazi kadınları için söylenebilecek en güzel söz, moda olanı değil hal ve hareketlerle oluşturulan bir giyimle kendilerini oluşturmalarıdır.

Maneviyat kadar maddiyat bölümü da terazi kadınları için ehemmiyetlidir. Rahat yaşamayı sever. Zorluk ve engeller terazi kadınları için oldukça rahatsız edicidir. Bu vaziyette zorluklara karşı dirençsiz kadınlar hazırcı tanımıyla uyuşmaktadır. Parasal gücü elinde bulunduran terazi burcu kadınları, paralarını bakım ve güzellik merkezlerinde harcayabilirler. Bundan da anlaşılacağı gibi estetik onların bir parçasıdır.

Aşk

Terazi burcu kadınının her vakit bir ilişkisi vardır: ya uzun müddetli bir ilişki içindedir ya da daimi sevgili değiştirir. Bu aşk kadınları asla durulmayabilirler fakat uzun müddetli bir ilişki yaşadıklarında da hiçbir zaman geleneksel bir evlilik yapmazlar. Bir takım Terazi kadınları mükemmel sevgili fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu yüzden çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Diğer taraftan sevgilisini her istikametiyle kabul edebildiği zaman güzel bir ilişki yaşayabilirler. Bu, sevgilisinin her şeyini sevmek demek değildir; daha ziyade kusurlu olmasına müsaade etmek demektir.

Cinsellik

Cinsel açıdan Terazi kadınları, layıkıyla eğlenmesine müsaade ettiğiniz zaman harbiden çok mesut olurlar. Böyle yaptığınız taktirde bu iyiliğin karşılığını verirler. Terazi kadını cinsel birleşmeden önce öpülmeyi, ön sevişmeyi, güzel sözler duymayı seven kadınlardandır. İltifat almayı, ne kadar güzel olduğunu duymayı sever, aceleye getirmekten hoşlanmaz.

İlişkiler

Dizginlenmekten hoşlanmayan Terazi burcu kadınları için en uygun eş açık fikirli, kıskanç olmayan insanlardır. Ne isterse yapabileceğini bildiği bir ilişkide olduğu sürece ilişkilerine sadık kalırlar özellikle bayağı flörtler, arkadaşça takılmalar gibi şeyler için açık kapı varsa.

Bu arada Terazi burcu kadınlarının, beraber oldukları insanlara gerçek kişiliklerini göstermeye ihtiyacı vardır. Zira her şeyi toz pembe göstermek için acılarını gizleme eğilimleri olabilir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Terazi burcu kadınları kendileri olmayı severler. Her vakit heyecanlı ve eğlenceli bir serüvene açıktırlar. Otostop çekmek, lunaparka gitmek gibi şeylere bayılırlar. Eğlenceye, gülmeye, neşeye ve güzelliğe düşkündürler. Özgür olmayı sevdikleri için negatif özellikleri fazla olan insanlardan kaçarlar. Tasasız, çekici ve rahattırlar.

Hediye Seçimi

Terazi burcu kadınları alımlı dış görünüşlerine vurgu yapan hediyeleri çok beğenirler. Pek çok Terazi kadını süslenmeye bayılır. Bu nedenle güzel bir cep aynası mükemmel bir hediye olabilir. Ayrı olarak romantik insanlar oldukları için gerçek çiçekler veyahut kendi yazdığınız bir şiir de güzel bir tercih.

 

Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim)

Terazi burcu erkeği son derece zevkli bir kişiliğe sahiptir. Güzel olan her şeyden hoşlanır. Kendi hislerine değer verdiği kadar karşısındakinin de hislerine oldukça değer verir. Yalandan dolandan nefret eder, dürüst olmaya çalışır. Sözlerinin arkasında durabilen, hoş, iyi niyetli bir erkektir. Kendisi nasıl davranıyorsa karşısındakinden de onu bekler. Yumuşak ses tonu ile konuşur, sakindir karşısındakinin de bu özelliklerde olmasını ister. Partnerinden daimi güzel sözler duymak ister.

Aşk

Terazi burcu erkekleri acı gerçeklerdense şiirsel bir ideali seçenek eden umutsuz romantiklerdir. Partnerleri açısından Terazi erkeklerinin yüksek kurallarına uyum sağlamak zor olabilir. Gerçek hayatın keskin kenarları bu burcun erkekleri için tatsızdır. Her daim yanlış bir karar vermekten ve uzun müddetli bir ilişkiye girmekten korkan Terazi erkekleri ile ilgili bir karar vermek yanıltıcı olabilir.

Cinsellik

Terazi burcu erkeği cinselliği hayatının hayatî bir parçası olarak görür. Cinselliğe olan sevgisi fiziksel değil psikolojik kaynaklıdır. Size verebileceği her şeyi verir fakat karşılığında da aynısını bekler. Son derece maceracı olduğu için yeni şeyler tecrübeye meraklıdır.

İlişkiler

Terazi burcu erkeği yalnız olmaktan nefret eder ve kendisiyle, duygularıyla yüzleşmekten korkar. Bu nedenle ansızın fazla partnerle kendisini oyalar. Uzun müddetli ilişkide ise Terazi erkeği hayallerinizin erkeği olabilir: Sizi iltifatlar ve jestlerle şımartır. Kendi içindeki özgürlük bağlılık ikilemini bir çözüme bağlayabilirse güzel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Terazi burcu erkeği gerçek bir ehlikeyiftir; daldan dala konar, karmaşa yaratır, sonra da bir anda ortadan kaybolur. Dürüstlük, birlik ve güzellik gibi ütopik idealler üzerinde şiirler yazmayı sever.

Hediye Seçimi

Terazi burcu erkekleri Zodyak’ın züppeleridir. Son modaya uygun giyinmeyi severler ve pek çok erkeğin giyemeyeceği türden şeyler giyerler. Şapkalar ve şallar, dikkat çekici gözlükler en sevdiği aksesuarlar arasındadır; dolayısıyla bu tarz bir armağan hoşlarına gidecektir. Modaya düşkün olan Terazi burcu erkekleri için ehemmiyetli olan kalite değil yeniliktir. Armağan seçiminde buna dikkat ederseniz çok seveceği bir armağan alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül) başlıklı makalemizde başak burcu, başak burcu aşk hayatı ve başak burcu erkeği hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz