Cinayetiyle İlgili ”Şule Gezip Tozan Bir Tip” Savunması

Ankara Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de Ankara’daki bir plazanın 20’nci katından düşerek yaşamını kaybetmiş, olayla ilgili ve hakkında “”, “nitelikli cinsel saldırı” ve “hürriyeti tehdit” suçlarından dava açılmıştı. Davada savcı, Çağatay Aksu ve Berk Akad için müebbet hapis cezası istedi.

Ankara’ daki duruşmaya tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand ile Şule Çet’in babası İsmail Çet, aile yakınları, tarafların avukatları ile davaya müdahil olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı katıldı.

Şule Çet Cinayetiyle İlgili ''Şule Gezip Tozan Bir Tip'' Savunması

Duruşma öncesinde birçok kadın adliye önünde “Erkek adalet değil, gerçek adalet”, “Şule Çet için adalet istiyoruz”, ” Koruma Aklama”, ” Öldürülen Kadınlar İsyanımızdır” yazılı pankartlar açtı.

Öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar da öldürülen kadınların sayısının gün geçtikçe arttığını belirtti.

Toplumun buna duyarsız, sessiz kalamayacağını ifade eden Damar, “Adaletin tecelli etmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Sanık Berk Akand avukatı Hüseyin Ayan, “Bütün belgeler cinayet değil intihar olduğunu ortaya koyuyor.  Şule’nin ettiğini ve ya Çağatay tarafından ya da Furkan tarafından intihara sürüklediğini düşünüyorum. Şule gezip tozan bir tip. Ailesinin gönderdiği para yetmezdi. Hangi barda iş istese bulurdu ama belki orada satarlardı” dedi.

Hüseyin Ayan’ın bu savunmasına karşılık duruşmada bulunanlar ”Terbiyesiz” yanıtını verirken sosyal medyadan da tepkiler geldi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Siyanür Maddesinin Halka Satışı Yasaklanıyor başlıklı makalemizde intihar, siyanür ve siyanürle intihar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz