Seo
SEO Search engine optimization concept with Flat design and a lot of icons behind.

’da

Seo'da Kopya İçeriğe Bakış

Kopya içeriği yönetme işine en iyi başlangıç hiç kuşkusuz başkasının içeriğini izinsiz kullanmamaktadır. Bu kötü bir durumdur, otoritenize zarar verir ve aynı zamanda okuyucunuzun da içeriği kopyalamasına neden olur.

  • Bir başka sitenin içeriğinden yararlanmış veya oradaki cümlelerden faydalanmış durumdaysanız ana kaynağa link vermeyi ihmal etmeyin.
  • Eğer sitenizde varsa 301 yönlendirmesi yaparak Google’ın dizine eklemesi gereken sayfayı belirleyin.
  • Google’ın tercih ettiğiniz alan adını dizine ekliyor olduğundan emin olun. Siteniz http://www.example. com veya http://example. com şeklinde olabilir. Google bu iki siteyi birbirinden farklı görürse sitenizin zarar görmesi söz konusu olabilir.
  • Sitenizin masaüstü ve mobil versiyonları birbirinden farklı ise kopya içerik sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Esnek bir siteye sahip olarak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Sitenizde ziyaretçi yazarlık yaptıracağınız zaman gönderdikleri içeriğin daha önce herhangi bir yerde paylaşılmadığından emin olun. Çünkü bu arama görünürlüğü açısından problem yaşamanıza neden olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO'da Etkili Yeni İçerik Üretimi başlıklı makalemizde etkili içerik, ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

  1. kopya içerik her zaman sıkıntılı arama motorlerı bile bile kopya içerikleride index alıyor aslında yapay zeka bu duruma bir el atsa daha iyi olurdu fakat arama motorları bu konuda tutumu çok zayıf ve herkez kopya içerikten şikayetci insan oğlu işin kolayına kaçmayı çok seviyor hem emek hırsızlıgı hemde sırama faktörleri için sonrunlu bir algı bu konuya deginmeniz iyi olmuş insanlar okurda yazonızı kopya içerik ne olduğunu anlar aydınlatıcı paylaşımız için teşekkür ederim …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz