40 kat daha fazla performans

“Scarlett” Microsoft’un Yeni Nesil Oyun Konsolu  Hakkında Yeni Bilgiler.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolunda oyunların yükleme sürelerinin azalması yönünde çalışma yaptıklarını bildirdi. 2020 yılının yaz aylarında çıkması beklenen konsolun, performans canavarı olması için, GDDR6 RAM ve yeni nesil SSD’lerin kullanıldığı verilen bilgiler arasında. SSD sayesinde hem daha hızlı disk okuması gerçekleşecek hem de bir nevi sanal bellek görevi üstlenilerek, mevcut oyun konsoluna göre yaklaşık 40 kat daha fazla performans sağlanacak.

 

8K çözünürlükte 120 FPS desteği

 

Microsoft ayrıca işlemci olarak AMD kullanılacağını da duyurdu. Ancak şu an için işlemci ile ilgili ayrıntılı bir bilgi verilmiş değil. Tek söylenen, Xbox One X oyun konsoluna göre dört kat daha güçlü bir işlemcinin yer alacak olması. Yeni nesil oyun konsolu, 8K çözünürlüğe kadar 120 FPS destekleyecek. Üstelik tüm bunların, sistem tarafından eş zamanlı olarak sunulması bekleniyor.

Doğru optimizasyonla yüksek performans tecrübesi

“Scarlett” Microsoft’un Yeni Nesil Oyun Konsolu  Hakkında Yeni Bilgiler.

Xbox geliştiricilerinden Phil Spencer, konuyla ilgili açıklama yaparak Xbox One ve Xbox One X oyun konsollarının, Microsoft için oldukça önemli  olduğunu, her iki oyun konsolu sayesinde de önemli tecrübeler edindiklerini belirtmiş durumda. Diğer taraftan, kullanıcıların geri beslemelerinin de yeni nesil oyun konsolunun geliştirilmesi sürecinde etkili olduğu, bir oyun konsolunun tasarlanıp geliştirilmesi ve daha da önemli “oyun oynamak” için optimize edilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Önceki konsollarla uyumlu olacak

“Scarlett” Microsoft’un Yeni Nesil Oyun Konsolu  Hakkında Yeni Bilgiler.

Spencer tarafından yapılan açıklamalar genellikle performans üzerine. Bu yüzden yeni nesil oyun konsolu, Xbox Project Scarlett’ın önceki oyun konsolları, Xbox One ve Xbox One X ile uyumlu olup olmayacağı merak edilenler arasındaydı. Ancak Microsoft tarafından yayınlanan basın duyurusu bu noktada devreye girdi ve mevcut oyunların yeni nesil oyun konsoluyla uyumlu olacağı, bu oyunlara ait kullanıcı tarafından alınan kayıtların ve elde edilen başarıların aynen saklanacağı müjdesi verildi.

Bir önceki yazımız olan S-400 hava savunma sisteminin özellikleri neler? başlıklı makalemizde s-200, s-400 ve S-400 hava savunma sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz