Katlanabilir Telefonlar Üzerinde 6 Yıldır Çalışıyor

2019 yılı, akıllı telefon sektörü için pek çok değişikliği de beraberinde getirdi. Teknoloji devleri bu yıl, çalışmalarının büyük bir bölümünü katlanabilir ekranlı telefonlara ayırdılar. Özellikle Güney Koreli Samsung’un bu konudaki çalışmaları büyük ses getirdi ancak Samsung’un yaşadığı sorunlar, diğer üreticilerin de gözlerini korkuttu. Hatta Huawei, Samsung’da yaşanan olayların ardından kendi katlanabilir ekranlı telefonunun çıkış tarihini erteledi.

Samsung Katlanabilir Telefonlar Üzerinde 6 Yıldır Çalışıyor

Durum böyle olunca da teknoloji üreticileri, katlanabilir ekranlı telefonlara farklı çözümler üretmeye çalıştılar. Bu çözümler, LG’nin “G8X ThinQ“i ve Microsoft’un “Surface Duo“su olarak karşımıza çıktı. Şirketler, katlanabilir ekranlara alternatif olarak çift ekranlı telefonlar ürettiler ve bu telefonları kitap gibi katladılar. Şimdi ise Samsung’un da bu konuyla ilgili çalıştığı ortaya çıktı.

 

Samsung’un katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı, alınan bir patentle ortaya çıktı. Ancak bu olaydaki ilginç yön, Samsung’un patent için gerekli başvuruyu 2013 yılında yapmış olması. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ise Samsung’un katlanabilir telefonunu geçtiğimiz ay itibarıyla onaylamış. Başvuru ile onaylanma tarihleri arasında bu kadar uzun bir süre olmasının sebebi ise bilinmiyor.

Samsung’un çift ekranlı katlanabilir telefonunun patentindeki çizimler, Surface Duo’ya benziyor. Ancak patent görseli, iki ekran arasında neredeyse boşluk bırakmıyor ve bu da 2013 teknolojileri için çok da mümkün değilmiş gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan PES2020 Özellikleri ve PES2020 Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz