Recep İvedik 6’nın İlk 3 Gündeki İzlenme Sayısı Açıklandı

Recep İvedik 6 İlk Üç Günde Ne Kadar İzlendi?

Recep İvedik 6, vizyona girdiği ilk hafta sonunda serinin önceki filmlerine kıyasla geride kalsa da yılın en yüksek gişesine aday olacak bir açılışla yolculuğuna başladı. Şahan Gökbakar’ın bu kez karakteri Konya yerine Kenya’ya götürdüğü film, her ne kadar olumsuz eleştiriler alsa da izleyicileri sinema salonlarına topladı.

Recep İvedik 6 İlk Üç Günde Ne Kadar İzlendi?

Sinema dağıtımcıları, Recep İvedik serisine olan potansiyel ilginin farkında oldukları için filmi çok sayıda salonda vizyona alıyorlar. Yüksek izlenme oranlarının salon sayısının fazla olmasıyla da ilişkisi yüksek.

Filmin henüz kaç salonda vizyona girdiği açıklanmadı. Beşinci filmin ikinci haftasında bile 1400 salonda oynadığını düşünürsek, altıncı film için 1500 salon beklentisi pek de abartı olmaz. Elbette bu durum seyirci sayısını da önemli ölçüde etkiledi.

Recep İvedik 6, ilk hafta sonunda 1 milyon kişi tarafından izlendi:

Recep İvedik 6 İlk Üç Günde Ne Kadar İzlendi?

Bu rakam sinema filmleri için her ne kadar ulaşılması zor bir seviye olsa da Recep İvedik serisinin en kötü açılışlarından birisi diyebiliriz. Zira zamanla bir marka haline gelen film serisi, yüksek sayıda salonda vizyona girmediği filmlerde bile ilk 3 günde 2.8 milyon kişi tarafından izlenmişti

Serinin bundan daha kötü olan tek açılışı, 2008 yılında vizyona giren ilk Recep İvedik filmi. Ancak o dönemde ülke genelindeki salon sayısının az oluşu ve ilk film olması nedeniyle sadece 235 salonda seyirci karşısına çıkan bir filmdi. Buna rağmen ilk film, ilk hafta sonunda 791 izleyiciye ulaşmıştı. Altıncı filmin 1 milyon barajını yüksek salon sayısıyla yakalaması, seriye olan ilginin azaldığını da gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 3. sezon İzle başlıklı makalemizde la casa de papel izle hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz