tanıtıldı! Şarj etme süratini ikiye katlıyor

Qualcomm 215 tanıtıldı! Şarj etme süratini ikiye katlıyor

2 serisinin yeni abonesi Qualcomm 215; 64-bit operasyoncu, çift ISP takviyeyi ve bir günden fazla sabreden batarya ömrüyle planlandı.

Platformun şarj etme sürati de yüzde 75 daha yüksekQualcomm Technologies Ürün Yönetimi Genel Müdür Dayanakçısı Kedar Kondap platformla alakalı olarak “64-bit operasyoncu ve çift ISP ile, Qualcomm 215 Mobil Platform tüm mobil sanayinin gelişimi açısından bir km taşı.

Kitlesel pazar makineleri için çıtayı yükseltiyoruz ve 2 serisinde daha evvel muhtemel olmayan tecrübeleri sağlıyoruz” dedi.

 

5 GÜNDEN FAZLA DEVAMLI MÜZİK ÇALMAK MUHTEMEL

Qualcomm 215 evvelki jenerasyona göre yüzde 50 iyileştirilmiş operasyoncu performansı sunuyor. 2 serisindeki ilk 24 bit operasyoncu performansında ehemmiyetli bir fark yaratıyor ve çağdaş 64 bit uygulama takviyesiyle daha iyi aygıt dayanıklılığı sunuyor. Entegre edilen Qualcomm Hexagon dijital operasyoncu DSP sayesinde dayanıklı bir performans sunan platform ile 5 günden fazla devamlı müzik çalabiliyor.

Qualcomm Adreno 380 grafik harekâtçı ve ekran teknolojisi ise 10 saatten fazla video oynatılmasını olası hale getiriyor. Quick Charge dayanağı sayesinde ananesel uygulamalara mukayeseyle yüzde 75 daha süratli şarj edebilirken daha düşük efor ve ısı çıkışına sahip. Ayrıca şarj etme zamanını performansından hiçbir ödün vermeden muvaffak oluyor.

DAHA AYRINTILI RESİMLER, DAHA NET GRAFİKLER

Qualcomm 215, 2 serisinde bir ilk olan çift ISP özelliğiyle çift kamera takviyeyi sunuyor. Üçüncü parti ekosistemin takviyesiyle çift kameralar optik zum ve derinlik idrak etme özellikleriyle gelişmiş, zengin ayrıntılı resim neticeleri veriyor. 13 megapiksele kadar görüntüyü tutabilen Qualcomm 215 aynı zamanda 2 serisinde ilk defa HD+ çözünürlük de sunuyor.

Bu sayede kullanıcılar daha fazla içeriğe bakabilecek, daha fazla izleyebilecek ve daha iyi bir ‘çok istikametli görme’ tecrübeyi yaşayabilecek. Adreno 308 grafik operasyoncu sayesinde de Qualcomm 215 bir evvelki jenerasyona göre yüzde 28 iyileştirilmiş reyin performansı sunarak günlük oyunlarda net grafikler sunuyor.

Konutta ya da dışarıda üst seviye hücresel iletişim için Qualcomm 215, entegre Snapdragon X5 modemle LTE Kategori 4 yardımı sunuyor. Bununla beraber daha iyi bir bilgi sürati için Carrier Aggregation takviyesiyle indirme süratlerini 150 Mbps’ye çıkarıyor. Qualcomm 215 aynı zamanda 2 serisinde ultra HD sesli arama özelliğine sahip ilk platform olma özelliğine sahip. Çift SIM ve çift Voice-over-LTE VoLTE ile birden çok SIM kullanımını muhtemel kılarak kesişen yüksek kaliteli 4G LTE ses ve veri sağlıyor.

 

Qualcomm 215 Mobil Platform’un 2 serisindeki özellikler şöyle…

64-bit işlemci
Çift ISP
13 MP’e kadar fotoğraf yakalama
Full HD 1080p video kalitesi
HD+ çözünürlüklü ekran desteği
Hexagon dijital sinyal işlemcisi ve sensör işlemcisi
Çift SIM ve çift VoLTE desteği
EVS sesli aramalar
Wi-Fi 802.11ac
Android’de NFC ödemelere destek

Bir önceki yazımız olan iPhone 11 Neler Vaat Ediyor? başlıklı makalemizde apple, ıphone 11 ve ıphone 11 en belirgin özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz