1. Kontrolleri gözden geçirin

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ İLE KARŞINIZDAYIZ.

Konrolleri gözden geçirin. Çünkü kontrolsüz bir oyun başlangıcı, başarısız maç için atılan ilk adımdır. Bir “shooter” oyununu mobil cihazda oynuyorsunuz, yani elinizde klavye & mouse ikilisinin sağladığı rahatlık yok, hatta gamepad’i bile mumla arıyorsunuz. Hal böyleyken ilk maçınıza girmeden önce oyunun kontrol ayarlarını iyice gözden geçirin derim. Mobile’ın kontrol ayarları farklı başlıklar altında birçok seçenek barındırıyor. İlk olarak araç kullanımında varsayılan tuş düzeninden Tekli Kontrolcü Modu’na geçmenizi tavsiye edebilirim. Silah kullanımındaysa kendine güvenenler Nişan Yardımı’nı kapatabilirler ama unutmayın, bu durum karşınızdakilere avantaj da sağlayabilir. Bu arada sağa – sola eğilmenin de varsayılan ayarlarda kapalı olduğunu belirteyim, Dikiz & Ateş’i açmayı unutmayın.

2. Hemen silah bulun

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ
Hemen silah bulun, çünkü sizden önce paraşütle iniş yapanlar, aşağıda silahla sizi bekliyor olabilir. Ne kadar çabuk silah bulursanız, o kadar çabuk öldürmeye başlarsınız düşmanlarınızı. Hele ki aksiyon dolu bir maç beklentisiyle bootcamp gibi usta oyuncuların indiği bir yere inerseniz, erkenden bulacağınız bir silah sayesinde kısa sürede en az beş kill almanız mümkün. 

3. Cesur olun

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ
Cesur olun! Çünkü gerçekten ölmüyorsunuz. PUBG’nin gerçekçi oyun mekanikleri, ölümün çok kolay olmasına vesile oluyor ve bu nedenle oyunu PC’de oynarken daha pasif bir oyun tarzı benimsemek gayet normal. Ne var ki PUBG Mobile’da böyle yapmanıza gerek yok çünkü mobil platformlarda nişan almak daha zor, haliyle sizi gören birinin anında alt etme ihtimali de oldukça düşük. Öte yandan maçlardaki 100 kişinin 80 civarının gerçek oyuncu değil de yapay zeka kontrolündeki bot olması sayesinde atak bir oyun sergileyip maç başına en az 10 kill alabilirsiniz. Bu mesut anlar oyunu oynadıkça ve seviye atladıkçaysa mazi olacak çünkü oyunda ilerleme kaydettikçe maçlardaki bot sayısı azalıyor, oyuncu sayısı artıyor. Demem o ki cesurca oynayıp ilk maçların tadını çıkarın, sonra fırsatınız olmayabilir.

4. Gözünüzü haritadan ayırmayın

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ
Gözünüzü haritadan ayırmayın. Stero olmayan kulaklıklarda ateş sesinin nereden geldiğini anlamanız zor olabilir. Haritada silah sesinin nereden geldiği ve hangi tarafınızdan düşmanın yürüdüğünü görmeniz mümkündür. Normalde haritaya sadece küçülen alanın ya da kırmızı bölgenin nerede olduğunu görmek için bakılır ama PUBG Mobile’daki haritada yakındaki silah seslerinin nereden geldiği de gösteriliyor. Bu sayede sesin nereden geldiğini anlama konusundaki belirsizlik ortadan kalkıyor ve yüzümüzü nereye dönmemiz gerektiğini anlıyoruz.

5. Koşmayın, sürün

PUBG MOBİLE TAKTİKLERİ
Koşmayın sürün. Gazdan ölmemek için, kocaman haritada kısa sürede uzun mesafe gitmenin yolu araç bulmaktan geçer. Nişan alma kabiliyetlerinin diğer platformlara göre daha zor olduğunu düşünürsek araç içinde hem güvende, hem de daha tehlikeli olmak mümkün. 
Yazıyı okuduysanız : BaşkanBey  kullanıcı adını ekleyin, oynayalım:)

Bir önceki yazımız olan PUBG Lite nasıl indirilir? başlıklı makalemizde , pubg lite ve pubg mobile indir hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz