Ana Sayfa Film Konuları Örümcek Adam: Evden Uzakta Vizyonda

Örümcek Adam: Evden Uzakta Vizyonda

0
79

Marvel filmleri, özellikle çizgi roman severlerin beğenerek takip ettiği filmlet arasında yer alıyor. Ancak burada tam tersi durumların olması da söz konusu olabiliyor. Marvel filmleri ile çizgi roman dünyasına adım atanların sayısı da az değil. ise bu düzen içerisinde önemli yeri olan seriler arasında yer alıyor. Çocukluğunu çizgi romanlar ile geçiren kişiler hâlâ Marvel filmlerini severek takip etmekteler.
Durum böyleyken son zamanlarda Thor:Ragnarok ile başlayan ve devamındaki Marvel filmleri ile süren ağır eleştirilerin geldiğini görmem açıkçası beni üzdü. Zira kahramanların hepsinin birer komedyen edasıyla takınması takipçiler tarafından ağır eleştirilere sebep oldu. Örümcek Adam genelde düşmanları karşısında, zor durumlarda dâhi savaşırken mizahını da ön planda tutabilen yapıda bir süper kahraman olarak akıllara kazınmış bir karakterdi. Örümcek Adam en genç süper kahramanlardan birisiydi. Belki de bu yüzden aklı karışıktı ve çoğu zaman doğaçlama yapısıyla gönüllerde taht kurmayı biliyordu. Parası yoktu ve tek gidebileceği yer halasının eviydi.

Yeni Serilere Karşı Ağır Eleştiriler

Örümcek Adam’ın geçmişte düşük bütçe ile çekilen filmleri bile oldukça ilgi görmüştü. Yeters ekipman ve görsel efektler ile çekilen eski filmler takipçileri tarafından oldukça beğenilmesine karşın, aynı durumu yeni çekilen filmlerde görmek münkün değil. Kahramanımızın yetersiz efektler ile duvarlarda yüürümesi ve ağlar atarak şehirlerde gezmesi oldukça gerçekçi bulunurken, son filmlerde efektler gelişmiş olsa dâhi, eski gerçekçiliğin ve samimiyetin filmlerde yer almadığı ile ilgili ağır eleştiriler gelmekteydi. Ancak filmi için aynı şeyler söylenmiyor.

Örümcek adam karakterini canlandıran oyuncuların zaman içerisinde değiştiğini görebiliyoruz. Bu oyuncular arasında özellikle bir tanesi filmin tutkunları tarafından oldukça beğenildi. Tom Holland ilk olarak Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde kostümü giyerken görüldü. İlk başlarda birçok kişi tarafından tepki çekti. Ancak zaman içerisinde bu tepkiler azalarak yerini olumlu görüşlere bıraktı. Artık çoğu kişi için çizgi romandaki Parker’ı en iyi canlandıran oyuncu Holland.

Mysterio Sonunda Geliyor

Örümcek Adam film serilerinin belki de en çok alan kısımlarından birisi olan kötü adamlar kısmına geldik. Senelerdir yayınlanmış filmler arasında dişe dokunur kötü adam karakterleri karşımıza çıkmamıştı. Tabi buna seneler öncesinin filmi olan Örümcek Adam 2 filminin çok kollu kötü karakteri Dr. Ahtapot dâhil değil. Mysterio ise bu filmdeki baş kötü karakterimiz. Bu kötü adamımız aslında uzun zamandır film serisi takipçileri tarafından bekleniyordu. Bu beklentidek ki gecikmeyi kısmey bu filmeymiş diyerek geçiştiriyoruz. Meşhur bir bilişim firmasından kovulmuş gibi bir hali olan Mysterio, bu filmde Örümcek Adam’ı bit hayli zorluyor ve seyircilerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

İyilik Her Zaman Kazanır !

Marvel filmlerinin çoğunda iyi insan olmayı öğütleyen mesajlar yer alıyor. Bu filmimizin başrol duygusu ise güven. Bu duygu olmadan hayatımızı devam ettiremeyeceğimizi bir hayli güzel bir macera ile öğreniyoruz. Amerika kökenli filmlerin genel yapısı zaten vatansever ve iyi bir tüketici olmak adına mesajlar içermesi. Bu yüzden bu yapımlar bazı kesimler tarafından ağır eleştirilere maruz kalıyorlar.

Başarılı Görsel Efektler

Görsel efektler, bir süper kahraman filminde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Avengers filmlerinde oldukça dikkat çeken ve yoğun eleştirilere maruz kalan CGI efektleri, bu filmde de kullanılmış durumda. Ancak bu yapımda animasyon geçişleri neredeyse fark edilmeyecek derecede olduğundan, efektlerin başarılı bir şekilde kullanılmış olduğunu söylemek mümkün.

Yazıyı bitirirken son olarak bu filmin Avengers’ın devamı niteliği taşıdığından ve filmde de sürekli olarak buna atıflarda bulunulduğundan eğer Avengers filmleri izlenemdiyse izlenilip o şekilde bu filmi izlemek oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde 2020 sinema, 2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler ve Avatar 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz