Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak)

Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak)

Grup: Toprak/kadınımsı/lider

Yönetici Gezegen: Satürn

Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

Uğurlu Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar

Talihli Sayı: 8

Talihli Gün: Cumartesi

Karşıt Burç: Yengeç

Şehirler: Madrit, Bankok

Metal: Mermi

Çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

Ağaçlar: Porsuk ağacı, çam, söğüt, bodur ağacı, karaağaç, kavak

 

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak)

Geleceği detaylı biçimde tasarlamaya çalışan oğlak burcu bu özellikleri sebebiyle sık sık evhamlara kapılarak, çöküntüye girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Ancak, asla kendilerini yalnız hissetmezler. Bu yüzden onları tanımlayan sözcük ‘Kullanırım’ dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve kuvvetli istemleri ile tanımlanırlar. Gayretleri ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları konusunda çok iyi sırdaş olurlar, para ile ilgili dikkatli olmalarına karşın, eli açık insanlardır. annelerine bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu yüzden kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Daimi somut konularla uğraşmayı severler, tabiatta bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden tinsel olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları örgütlü ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına ehemmiyet verirler. Bu özellikleri hanelerine de yansır.

 

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak)

Hayatının her alanında olduğu gibi konu kendi olunca bakımına, giyinişine bu kadın dikkat eder. Soğuk duruşu karşı tarafı daha çok cezbeder. Erkeğe ihtiyacı olmayan, kendiliğinden yetebilen bu kadının kuvvetli oluşu kendinden daha üstün bir partner seçmesine kapı aralar. Kendi gibi planlı, hedefli ve gayretli biri onun için idealdir. Yönetilmesi zor bir kadındır. Şayet bu kadına hükmetmeye çalışırsanız, aranızda güç savaşları doğacağından onu kaybetme korkusuyla karşı karşıya kalırsınız.

Aşk

Oğlak kadınları gençlik senelerinde dahi her ilişkisini sonsuza kadar sürmeyecek bir ilişki olarak görmekte güçlük çekerler. Daha ilk buluşmada karşısındaki kişiyle yaşlandıklarında neye benzeyeceklerini düşünürler.

Ciddiyetsizlikten hoşlanmayan ve ciddi bir ilişki isteyen için sevgili olmak çoklukla kafa karıştırıcıdır. Yakın arkadaşlarına, uzun müddettir hayatında bulunan insanlara âşık olma ihtimali yüksektir. İlk bakışta aşk pek te onlara göre değildir.  Bir Oğlak kadının sizi sevdiğini fark etmesi uzun vakit alabilir.

Cinsellik

Cinsel açıdan, Oğlak kadının vahşi yanını görmeye hazırlıklı olun; doymak bilmez iştahı ve yabani tarafının tadına bakmaktan çekinmemesi ile Oğlak kadını, gündelik hayatta baskın olsa da sevişme sırasında kontrolü ara ara bırakmayı da tercih edebilir.

İlişkiler

Taliplilerinin gösterdiği alakaya kayıtsız olan Oğlak kadını sizden son derece dolaysız olmanızı ve dosdoğruca çıkma önerisi etmenizi bekliyor olabilir. Ancak bu şekilde onun için bir şey hissedip hissetmediğinizi bilebilir. Yoksa sizin üstü kapalı gayretlerinizi fark etmeyebilir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Genel olarak dört dörtlük bir canlı olan kadını çevrenindeki her şeyin öyle olmasını ister ve çoğu kez kılı kırk yararak oluşturduğu A Tasarısı’ndan bilmediği bir B Tasarısı’na ani geçişlerden hoşlanmaz – B Tasarısı daha iyi bir tercih olsa bile. Ciddi ve çalışkan olan Oğlak burcunun eğlenceye ayırdığı zaman bile dikkatli tasarlanmıştır.

Hediye Seçimi

Oğlak burcu kadını geçmişe ve tarihe büyük alaka duyarlar; bu yüzden hanelerinde sık sık antikalar ve daha önceki eşyalar bulunur Bu yüzden onlara antik bir değeri olan veya bir şekilde geçmişi anımsatan bir armağan almayı seçenek edebilirsiniz.

 

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak)

Sevgisini belli edemeyen aslında içten içe partnerini kıskanır. Yönetme kabiliyeti, sevdiği kişinin üstünde de hakim olabilir. Seveceği kişinin bilgili olması önemlidir. Gereksiz tavırlar yapan kişilerden uzak dururlar. Net ve hayatta bir duruşu olan kişileri tercih ederler. Bir kere soğudu mu tekrardan aynı ilişkiye dönmeleri zordur. Şayet bir Oğlak erkeğinin ciddiye aldığı işine, emeğine itibar etmez kendi istekleriniz için diretirseniz onu kaybedebilirsiniz.

Aşk

Oğlak erkekleri çoğu kez acımasızlıkları ve zalimlikleri hasebiyle Zodyak’ın “kötü çocukları” olarak bilinirler. Diğer taraftan daha gençlik senelerinde kendi hayatlarını kurmaya başlarlar ve mesuliyet sahibi bir partner olurlar.

Cinsellik

Duygusal açıdan çıkıntılı olabilen Oğlak burcu erkekleri konu seks olduğunda tam tersi olabilir. Ara ara aksi halleriyle baş etmeyi başarabilirseniz Oğlak erkeği sizi sadakatle ve yatak odasında güzel bir hizmetle ödüllendirecektir; o ünlü iş ahlâkını sizi mutlu etmek için uygulayacaktır.

İlişkiler

Oğlak erkeğiyle birlikteyken onu yalnızca sabahleyin işe gitmeden önce ve akşam geç zamanda işten döndüğünde görme ihtimaliniz yüksek. Kendinize bir uğraşı uydurduğunuz, bir işkolikle beraber olmaktan sıkıntı duymadığınız sürece mesele çıkmayacaktır.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Hedef odaklı Oğlak erkeğini, kariyer ile ilgili isteklerinden hiçbir şey alıkoyamaz. Her ne kadar aşırı ciddi görünseler de Oğlak erkeğini tanıdığınız zaman ne kadar hayat dolu olduğunu göreceksiniz. Oğlak erkekleri kara mizahı sever ve en iç karaltıcı vaziyetlerde gülünecek bir şey bulabilirlerse eğer içlerindeki melankolik eğilimi kontrol altına almayı muvaffak olabilirler.

Hediye Seçimi

Oğlak erkeğine hediye almak zor olabilir zira israftan ve havailikten hiç hoşlanmaz. Aynı zamanda içten içe sevgi ve ilgi görmek için can atar. Oğlak erkekleri kaliteli şeylerden hoşlanır: Kaliteli cilt eşyalar, ısmarlama elbiseler, ceketler, antika eşyalar ya da nadir kitaplar hoşlarına gidecektir. En sevdiği yazara ait bir kitabın ilk baskısı güzel bir seçenek olabilir.

Bir önceki yazımız olan Yay Burcunun Özellikleri (24 Kasım 22 Aralık) başlıklı makalemizde yay burcu, yay burcu aşk ve yay burcu cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz