Ana Sayfa Teknoloji Nova 6 SE’nin Yenilenmiş Versiyonu Huawei P40 Lite Olarak Karşımıza Çıkacak

Nova 6 SE’nin Yenilenmiş Versiyonu Huawei P40 Lite Olarak Karşımıza Çıkacak

0
3
Nova 6 SE’nin Yenilenmiş Versiyonu Huawei P40 Lite Olarak Karşımıza Çıkacak

Nova 6 SE’nin Yenilenmiş Versiyonu Olarak Karşımıza Çıkacak

Huawei ‘nin yaklaşmakta olan amiral gemisi P40 ile ilgili şaşırtan yeni bir iddia ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni iddialar, ’nin kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü “Nova 6 SE”yi yeniden tasarlayacağı ve 2020 yılında P40 Lite ismiyle piyasaya süreceği yönünde.

Çinli teknoloji devi Huawei’nin, popüler modellerinden biri olan P30 serisinin halefi üzerinde çalıştığı bilinmektedir. Üstelik bu telefonla ilgili bugüne dek ortaya çıkan bazı iddialar da vardı ve hatta Huawei P40’a ait olduğu öne sürülen bir görüntü, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Huawei’nin bu cihazı ne zaman duyuracağı şu an için belli değil.

Geçtiğimiz dönemlerde ortaya atılan iddialar, Huawei P40’ın 6.57 inç boyutunda bir ekranı olacağını, bu ekranın 2K çözünürlüğe sahip olacağını ve HDR desteğini sunacağını belirtiyordu. Ayrıca Huawei’nin yaklaşmakta olan akıllı telefonu, gücünü Kirin 990 işlemcisinden alacak. Ortaya çıkan yeni söylentiler ise Huawei P40’a, bir de P40 Lite’ın eşlik edeceğini gösteriyor.

Nova 6 SE, P40 Lite olarak yenilenebilir

Nova 6 SE’nin Yenilenmiş Versiyonu Huawei P40 Lite Olarak Karşımıza Çıkacak

Düşünecek olursak bu çok da şaşılacak bir durum değil. Çünkü akıllı telefon firmaları genelde böyle bir yaklaşımda bulunuyorlar ve cihazların ana modellerinin yanına bir de “Lite” model ekliyorlar. Lite model, ana modele oranla daha düşük donanımsal özelliklere sahip oluyor ve böylelikle de kullanıcılar, daha uygun bir fiyatla bu telefonu alabiliyorlar.

Ancak Huawei P40 Lite ile alakalı farklı bir detay var. İddialara göre Huawei P40 Lite, zaten hayatımızda. Söylentiler, Huawei’nin kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü “Nova 6 SE” modelini yeniden tasarlayıp, 2020 yılında bu modeli P40 Lite olarak piyasaya süreceğini gösteriyor. Fakat şu an, bu durumun gerçek olup olmadığını bilemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Oppo 'nun Ekrana Gömülü Kamera Kullanılan Prototip Telefonu Çok Konuşulacak başlıklı makalemizde oppo ve Oppo'nun ekrana gömülü kamera teknolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz