Ana Sayfa Teknoloji Netflix’e Yeni Özellik Geliyor

Netflix’e Yeni Özellik Geliyor

0
3

’e Yeni Özellik Geliyor

Dünyanın önde gelen yayın platformlarından Netflix, ‘izlemeye devam et’ özelliği için küçük ama etkili sayılabilecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Şu anda test aşamasında olan özellik, testlerden başarıyla geçerse tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

Kullanıcılar için oldukça önemli bir kolaylık olan bu özellik, izlediğiniz dizilere veya filmlere kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan ve genellikle Netflix gibi platformlardan aşina olduğumuz bir özellikti.

Netfix bu özelliğin eksikliğini hemen fark etti ve düzenlemek için çalışmalara başladı. Tabii ki Netflix’in hemen şimdi mükemmel bir şekilde çalışmıyor. Netflix bu özellik için bir düzeltme hazırlıyor.

Netflix'e Yeni Özellik Geliyor

Netflix’te İstemediğiniz dizileri ‘izlemeye devam et’ listesinden kaldırabileceksiniz:

Netflix’in mevcut sürümünde ‘izlemeye devam et’ listenizdeki hiçbir şeyi hızlı ve kolay bir şekilde kaldıramazsınız. Bunun için hesabınızın ‘İzleme Etkinliği’ menüsüne gidip bunu yalnızca Netflix masaüstü sürümünden yapmanız gerekiyor ancak Netflix’in mobil ve televizyon uygulamaları için gelecekte yayınlanması düşünülen bir sürüm, bu kadar uğraşmaya gerek kalmadan doğrudan menüden bu ögeleri kaldırmanıza izin verebilir.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğe, ilgili sayfada yer alan menü kısmından doğrudan ulaşabileceksiniz. Bu noktada bizim ilgilendiğimiz menü ögesi ‘Remove From Row’ yazılı özellik. Bu özelliğe dokunulduğunda söz konusu dizi veya film, ‘izlemeye devam et’ bölümünden rahatça kaldırılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekomun Görme Engelli vatandaşlar İçin Geliştirdiği EyeSense Uygulamasına Renk Tanıma Özelliği Eklendi başlıklı makalemizde engelli vatandaşlar, EyeSense ve EyeSense ygulaması engelli hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz