Oyuncular tarafından oldukça ilgi çeken yeni “” oyun modu hakkında bilinmeyenleri sıralamak, taktikleri paylaşmak ve güzel bir oluşturmak amacıyla kolları sıvadık. Serinin devamını “Oyun Kategorisi” altında devam ettirmeyi düşünüyorum.

Taktik Savaçları ?

Taktik Savaşları, League Of Legends tarafından klasik oyun modlarına alternatif olarak geliştirilmiş olan yeni bir oyun modudur. Yeni oyun modu ile sıra tabanlı bir strateji oyunu yaratılmış durumda. Yine LoL şampiyonlarının yer aldığı oyunda amaç sona kalan oyuncu olmak. Ancak belirtmeliyim ki burada bulunan item ve şampiyonların benzerlikleri olsa da, klasik modlar ile pek bir alakası yok. Bu yüzden bu moda oynayabilmek için ekstra araştırma yapmak gerekebiliyor. Bizlerde bu açığı kapatmak için bu seriye başladık zaten.

Bu oyun modu öncelikli olarak Dota 2 tarafından “Auto Chess” olarak piyasaya sürüldü. Oldukça rağbet gören oyun tarzının benzeri çok kısa süre içerisinde mobil platformlara kadar taşındı. Riot ise uzun zamandır başarılı ve kalıcı bir oyun modu arayışındaydı. Bu mod ile Riot, oyuncularına klasik modlar haricinde eğlenceli bir alternatif sunmuş oldu.

Taktik savaşları modu, 7 ayrı takımın birbiri ile mücadele ettiği, her tur takımın güçlendirilerek diğer takımlar arasında sona kalmanın hedeflendiği, oldukça yüksek rekabet içeren sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Bu oyun modunda arena görünümleri ve minik efsaneler ile kişiselleştirmeler yapılabiliyor. Ancak şampiyonlar için şuanda klasik modlar gibi kostüm kullanımı etkin görünmüyor. İlerleyen zamanlarda da kostüm sisteminin gelip gelmeyeceği hakkında herhangi bir bilgi verilmiş değil.

Taktik savaşları ile birlikte yüksek rekabetli bir oyuna giriş yapılabiliyor. Rekabetin yüksek olduğu bir oyunun süresi en az 45 dakika ile sonuçlanıyor. Zira taktikleri geliştirmek ve diğer oyuncular ile müsabakalara katılmak oldukça vakit alabiliyor. Bu yüzden klasik oyun modlarından daha uzun süren oyunlar görmek mümkün hale geliyor. Tabi sürenin ne kadar çabuk geçtiğini anlamıyorsunuz. Zira oyun modu sadece Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça beğenilen ve aktif olarak milyonlarca oyuncusu bulunan “Auto Chess” tarzında bir yapıya sahip.

League Of Legends Taktik Savaşları Nedir? Nasıl Oynanır?

Taktik Savaşları ?

Taktik savaşlarını oynamak için ekstra bir oyun dosyası yüklemenize gerek yok. Eğer bilgisayarınızda LoL yüklü ise ve güncel durumdaysa zaten bu oyun modunu ücretsiz bir şekilde oynamaya hemen başlayabilirsiniz. Bunun için yine klasik oyun modu gibi sıraya girmeniz ve karşılaşma yapacağınız kişilerin gruplanmasını beklemeniz gerekiyor.

Taktik savaşları oyunu birçok turdan oluşuyor. Bu turlar arasında takımınıza yeni şampiyonlar ekleyebilirsiniz. Bu şampiyonları sahaya sürerek diğer oyuncuların şampiyonları ile çarpışmalarını sağlamalısınız. Sahaya sürebileceğiniz şampiyon sayısı seviyeniz ile doğru orantılıdır. Her tur belli bir miktarda altın alabiliyorsunuz. Bu altınlar ile ekibinize yeni şampiyonlar katabileceğiniz gibi isterseniz “XP” satın alarak seviyenizi de yükseltebiliyorsunuz.

Farklı özellikteki şampiyonları sahada kurduğunuz taktikler ile konumlandırmanız zafer için ilk şartlardan birisidir. Ayrıca aynı özellikteki 3 şampiyonu birleştirerek “3. seviye” şampiyon elde etmeniz de taktiksel açıdan büyük önem taşıyor. Oyunda ayrıca şampiyonlarınızı güçlendirebileceğiniz item sistemi de bulunuyor. Bu itemleri belli kombinasyonlarda birleştirerek bir üst item elde edilebiliyor. Bu itemlerin de her birisi şampiyona daha farklı özellikler kazandırıyor.

İlk bakışta biraz karışık gibi görünse de aslında “Taktik Savaşları” oldukça eğlenceli bir oyun modudur. Tabi ki klasik LoL modları her zaman için vazgeçilmez olsa da, arada sırada sıkılan oyuncular için böyle bir yeniliğin gelmesi oldukça iyi oldu. Taktik Savaşları item ve şampiyon kombinasyonları hakkında ilerleyen günlerde detaylı rehberler de oluşturmayı düşünüyorum.

Bir önceki yazımız olan PUBG Los Leones Bölgesi nerede? başlıklı makalemizde Los Leones bölgesi nerede, PUBG ve PUBG DA ADAM ÖLDÜRME hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz