Kova Burcunun Özellikleri (21 Ocak 19 Şubat)

Grup: Hava/erkeksi/sabit, Pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil

Uğurlu Taş: Yeşim

Bahtlı Sayı: 4

Bahtlı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Aslan

Şehirler: Hamburg, Buenos Aires, Salszburg

Metal: Alüminyum

Çiçekler: Kardelen Çiçeği

Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Kova Burcunun Özellikleri (21 Ocak 19 Şubat)

Hayal güçleri sınırsız olmakla beraber, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova burcu dik kafalıdır. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük ‘Biliyorum’ dur. insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler egoist değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal vaziyetine bakmaksızın, herkesin aynı imkanlara sahip olmasını isterler. Çağdaş görünüşlerine rağmen, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur, zira ne kadar arkadaşça davranırlarsa davransınlar, arada her vakit bir mesafe bırakırlar. Şahsi özgürlükleri onlar için o denli ehemmiyetlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yeniden özgürlükleri yerine her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalara aile hayatı biraz zor gelir. Çoğu kez yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez.

 

Kova Burcunun Özellikleri (21 Ocak 19 Şubat)

Hedefleri olan bu kadının evine fazla zaman ayırmasını beklememelisiniz. Her vakit kendini geliştiren, çalışmayı seven bu kadın kendi gibi kuvvetli bir duruşu olan partner ister. Bazen dobra oluşu kalp kırabilir. Çok fazla duygusal kelimeler söyleyen bir kadın değildir. Fakat davranışları ve jestleri her şeyi anlatır. Şayet ki bir Kova kadınına daimi akıl verir, yapmak istediklerine mani olursanız, bu bağımsız kadın sizden uzaklaşacaktır.

Aşk

Kova kadınlarının soğuk bir cazibesi vardır; tıpkı uzaktaki bir yıldızın soğuk ve cılız parıltısı gibi. Yanınızda otururken dahi ruhları sizden binlerce ışık senesi uzaklıkta olabilir. Adamcıl, duygusal sevgililer olamaz değillerdir. Fakat sahiden âşık oldukları şey zihni bir ilişkidir; önemli olan şu anda ilişkilerinde ne hissettikleri değil, gelecekteki tasarılarıdır.

Cinsellik

Konu cinsellik olduğunda Kova kadını seyrek sıradan bir seksi tercih eder. Başkalarını utandırabilecek pek çok şeyi yapmaktan keyif alır ve yeni şeyler tecrübe etmekten çekinmezler. Dolayısıyla partnerlerinden de aynı şeyi beklerler; bu yüzden partnerinin de açık fikirli olması gerekmektedir.

İlişkiler

Kova kadınlarının ilişkilerinde şahsi alana sahip olmaları, kendi hayatıyla alakalı kararları kendilerinin verebiliyor olmaları önemlidir. Son derece bağımsız olan Kova kadınları uzun müddet süresince aynı yere çakılı kalmaktan hoşlanmazlar. Bu burcun kadınları için iletişim önemlidir. Ayrı olarak çoğu Kova kadını kendini “sapyoseksüel” olarak görür, dolayısıyla kuvvetli bir zekayı çekici bulurlar.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Kova kadını rastgele bir toplumsal standarda uymaz. sınırlarda yaşamayı sever ve her zaman çizgi dışı düşünür. Toplumsal adalet ve toplumsal değişim gibi konulara alaka duyan kova kadınları fakirlik, dünya sağlığı, eşit haklar gibi konulara katkıda bulunmayı ister: Bu nedenle bir Kova kadınını protestolarda, imza kampanyalarında, mitinglerde vs. görmeniz olasıdır.

Hediye Seçimi

Kova kadınları, aldığınız armağan önceden görmedikleri bir şey olduğu sürece ne alırsanız alın beğenir. Hemen hemen her şehirde bulunan bir zincir mağazadan armağan kartı vermek, ona önem vermiyormuş gibi hissettirebilir. Dolayısıyla Kova kadınına tıpkı onun gibi benzersiz ve sıra dışı bir şey almanız gerekmektedir. Nadir bulunan kristaller veyahut taşlar güzel bir tercih olabilir.

 

Kova Burcunun Özellikleri (21 Ocak 19 Şubat)

Bu burcun erkeği bağlanmakta zorlanabilir. Bir anda çok sevebildiği gibi bir anda da soğuyabilir. Duygularını anlamak bazen zor gelir. Enteresan hobileri veya tavırlarının sorgulanmasını istemez. O nasıl kimseye karışmıyorsa ona da karışılmasını istemez. Hayatına giren kişinin hem zekası hem eğitim düzeyi onunla eş değer olmalıdır. Bu erkek aşık olursa sevgisini sonuna kadar belli eder. Şayet bir Kova erkeğinin etrafındaki statüsünü düşürecek veyahut kısıtlayacak eylemlere girerseniz, aranızdaki ilişkide ilk çatlaklar başlar.

Aşk

Kova erkekleri çoğu kez garip bir espri anlayışına sahiptir; bu espri anlayışını flört ettikleri kişileri baştan çıkarmak için kullanırlar ve aynı anda birkaç kişiyle flört edebilirler. Müzmin bekarlıkları ile nam salmış Kova erkeklerinin garip yanlarıyla başa çıkmak uzun vadede zor olabilir.

Cinsellik

Bunaltılmadığı sürece Kova erkeği sekse, romansa veyahut aşka iş ciddiyetiyle yaklaşır. Cinselliğe yönelik yaklaşımı mesafeli ve komik olabilir – katı yürekliliği ve ardında kırık kalpler bırakmasıyla meşhurdur. Erotizm, Kova erkeği için tecrübeli bir alandır; oyunlar oynamayı, fantezileri canlandırmayı veya en yeni seks oyuncaklarını kullanarak sekse ilmi bir yaklaşım getirmeyi sever.

İlişkiler

Kova erkekleri toplumun standartlarına ve beklentilerine uymayı reddeden özgün insanlardır. Bu özgünlükleri kıyafet, meslek veyahut siyasal bakış açısı seçimlerinde görülebilir fakat daha ziyade eş seçimlerinde ortaya çıkar. Her daim kendilerinden daha sıra dışı insanlarla beraber olmayı isterler.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Kova burcu erkeği pek çok insan tarafından merak edilen fakat çok az insan tarafından sahiden anlaşılan insanlardır. Bunun sebebi büyük ölçüde Kova erkeklerinin çoğu kez ya vakitinin çok ötesinde olmaları veyahut çoğu insanın duymaya hazır olmadığı kökten fikirlere sahip olmalarıdır. Çoğu kez toplumdan dışlanmış hissederler. Kendileri gibi düşünen, onlar gibi ileriyi gören insanların yanındayken mutlu olurlar.

Hediye Seçimi

Kova erkeğinin garip şeyleri biriktirmek gibi bir alışkanlığı vardır. Güzel bir tıraş makinesi gibi bir armağan de onu mutlu edebilir fakat daha önceki zamanlardan kalma görünümlü bir teleskop, antika gözlük gibi sıra dışı şeyler daha çok hoşuna gidecektir. Ayrı olarak entelektüelliğe ehemmiyet veren Kova erkekleri için kitaplar, mecmualar, çizgi romanlar da güzel bir seçenek olabilir.

Bir önceki yazımız olan Oğlak Burcunun Özellikleri (23 Aralık 20 Ocak) başlıklı makalemizde oğlak burcu, oğlak burcu aşk ve oğlak burcu cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz