iPhone 11 Neler Vaat Ediyor?

iPhone 11 Neler Vaat Ediyor?
; 2019 yılının Eylül ayında yeni telefonunu piyasaya sürmeyi planlamaktadır. En son olarak çıkan iPhone XS serisinin ardından iPhone 11 adıyla bu telefonun tüketicilerle buluşması beklenmektedir.

Biz de Atlihans.com olarak en ile ilgili en belirgin özelliği üzerine makale yayınlamak istedik. 

Apple’ın yeni telefon serisinin en dikkat çeken özelliğinin ise Night Sight olacağı tahmin edilmektedir.
Eylül ayında piyasaya sürülecek iPhone 11’de Night Sight özelliğinin nasıl olacağı gizemini
korumaktadır. Night Sight; aslına bakıldığında ilk kez kullanılan bir özellik değildir. Bu özellik, bilhassa Google Pixel telefonlarda bulunmaktadır.

Bu özellik doğrultusunda yapay zekanın karanlık fotoğrafları düzenlemesi mümkün olmaktadır. Bir başka deyişle, bu özellik sayesinde ortaya çok daha kaliteli, daha iyi ışık almış fotoğrafların çıkması söz konusu olacaktır. Night Sight özelliğinin bilhassa gece çekimlerinde başarılı olmadığından dolayı eleştirilen iPhone serisinin makus talihini değiştireceği konuşulmaktadır. Yalnızca Night Sight olmamakla beraber iPhone 11’de birçok yeni özelliğin yer alacağı tahmin edilmektedir. iPhone 11’de yapılması planlanan yeniliklerden birisi, kamera konusunda olacaktır. Bu bağlamda, gece modunun otomatik olarak açılacağı düşünülmektedir.
Ortamda düşük bir ışığın olduğu anda iPhone 11’in bu özelliğini devreye sokması planlanmaktadır. Bir başka deyişle, bu özelliğin kullanıcının insiyatifine bağlı olması söz konusu olmayacaktır. iPhone 11, bilhassa Night Sight özelliğinden dolayı birçok tüketiciyi şimdiden heyecanlandırmaktadır. Hatta bu özelliğin diğer iPhone’lara gelmesi istenmektedir.

iPhone 11 Serisinin Tasarımı Nasıl Olacak?

iPhone 11 Neler Vaat Ediyor?

iPhone 11 lansmanına oldukça kısa bir zaman kaldığından söz edilebilir. Bilhassa iPhone 11
tasarımının nasıl olacağı konusunda büyük bir merak bulunmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalara göre iPhone 11 tasarımının render görüntüleriyle onaylandığı ortaya çıkarılmıştır. Apple ve iPhone X; mobil cihaz dünyasında çentikli ekranın popüler olmasını sağlamıştı.

Bu özelliğin popüler olmasının ardından birçok cihazda çentikli ekran görülmeye başlanmıştı. Ancak, iPhone 11 ile beraber Apple’ın bu furyadan vazgeçeceği iddia edilmektedir. iPhone 11 serisinin iPhone 11, iPhone 11 Max, iPhone 11R şeklinde olmak üzere üç farklı modelle piyasaya sürülmesi düşünülmektedir. Bu modellerin her birinin donanım özellikleri, henüz netleşmemiştir. Ancak, bu konuda yapılan araştırmalara göre üç
farklı modelin de FACE ID barındıracağı iddia edilmektedir. Apple, çentikli ekranı tam olarak
kaldırmasa da ince ve simetrik çerçevelerle yeni bir tasarım yaratmayı planlamaktadır. Buna ek olarak, iPhone 11’in 5.5 inç bir ekran ile piyasaya sürülmesi düşünülmektedir. iPhone 11’in tasarımına genel olarak bakıldığında bu modelde değişen tek şeyin kamera tasarımı olacağı iddia edilebilir.

Bu noktada, Apple, ekstra lenslerin fazla yer kapladığının farkındadır. Buna ek olarak, kamera kurulumunun aşağıya uzayan şekilde yerleştirilmek istenmediği bilinmektedir. Bu yüzden, Apple, Huawei Mate 20 Pro tarzında kare bir kamera alanı barındıracaktır. Ayrıca, iPhone cihazının sol üst kısmında kamera kurulumu bulunacaktır. Kamera kurulumunun yerinin birçok kullanıcıyı rahatsız edeceği tahmin edilmektedir. Ancak, Apple, genel olarak, bu zamana kadar olan tasarımlarının çizgisini bozmak istememektedir. iPhone 11’de üçlü kamera kurulumunun var olacağı iddia edilmektedir.

iPhone 11 Modellerinde Hangi Farklılıklar Söz Konusu Olacak?

iPhone 11 modellerinde kamera özelliklerinin ön plana çıkacağı rahatlıkla söylenebilir. iPhone 11 hakkında önceden bilgi alanlara göre bu modeldeki kamera özelliği sayesinde kullanıcının fotoğraf çekeceği önceden tahmin edilecektir. Çünkü, bu modelde yakınlık ve jiroskop sensörleri sayesinde kullanıcı fotoğraf çekmeye hazırlandığında telefonun kamerası otomatik olarak açılacaktır.

Bu özellik, hem ilginç hem de pek mümkün değil gibi gözükse de Apple, yaptığı patent başvurusu sonucunda bu özelliğin kesinlikle bulunacağını garantiye almıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate X Ne Zaman Satışa Çıkacak? başlıklı makalemizde fiyatı, huawei mate x ve ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz