Instagram, Platformundan Beğenileri Kaldırmaya Başlıyor

, Platformundan Beğenileri Kaldırmaya Başlıyor

Instagram, geçtiğimiz aylarda beğeni gizleme özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliğin kimi ülkelerde test edilmeye başlandığını duyurmuştu. Şirket, bu özelliği değişik ülkelerde de tecrübeye başlayacak.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bir çok güncelleme ve yenilik ile beraber kendini canlı tutmaya çalışıyor. Uygulamada günümüzde gerçekleşen bazı farklıklar ise Instagram’ı olduğundan daha farklı bir hale getirerek yeni bir tecrübe sağlamayı amaçlıyor.

Instagram, Platformundan Beğenileri Kaldırmaya Başlıyor

Bundan birkaç ay önce Instagram, beğenilerin gizleneceğini belirten bir ilan yapmıştı. Yapılan bu güncelleme ile artık atılan gönderilerdeki beğeniler sadece paylaşımı yapan kişiye gösterilecek ve bunun dışında kimse beğeni sayısını göremeyecek. Bu duyurunun üzerinden biraz vakit geçmesinden sonra Instagram, bildirim yerindeki ‘takip’ sekmesini de kaldırarak uygulamayı daha şahsi bir platform haline getirmişti. Şimdi ise Instagram’ın beğeni gizleme özelliği, farklı ülkelerde tecrübe etmeye başlayacak.

7 ülkede test edilen özellik, dünyaya açılmaya hazırlanıyor

Instagram’ı daha kişisel bir platform haline getirecek ve hakkında fazlasıyla eleştiriye maruz bırakabilecek olan güncelleme, şu anda 7 ülkede test ediliyor. Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde de test edilmeye başlanacak ve şirketin bundan sonraki adımı, özelliği tüm dünya ülkelerinde test etmek olacak.

 

Bir önceki yazımız olan 2019 yılında Watsaba Eklenen En iyi Özellikler başlıklı makalemizde 2019 watsapp güncellemesi, watsaba eklenen özellikler ve watsapp hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz