Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hikayeler’e Yeni Bir Özellik Eklendi! ‘Kartlar’ Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Instagram Hikayeler’e Yeni Bir Özellik Eklendi! ‘Kartlar’ Özelliği Ne İşe Yarıyor?

0
2
Instagram Hikayeler'e Yeni Bir Özellik Eklendi! 'Kartlar' Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Hikayeler’e Yeni Bir Özellik Eklendi! ‘Kartlar’ Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Instagram‘ın Hikayeler bölümüne ‘kartlar’ olarak adlandırılan yeni bir özellik eklendi. Bu özellik, arkadaşlarınıza güzel bir sürpriz yapmanıza yardımcı oluyor. Özelliğin kullanımı ise çok kolay

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bir süredir büyük bir değişimin içerisinde. Instagram’ın geliştirici ekibi, kullanıcılara hem daha iyi bir deneyim yaşatabilmek hem de ilgiyi yüksek ve sürekli tutabilmek için sürekli olarak çalışıyor ve platforma yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Instagram’ın geliştirici ekibi, platformun özellikle “Hikayeler” bölümüne ayrı bir önem veriyor ve bu bölümü sürekli olarak yeniliyor. Yakın zamanda hemen hemen baştan aşağı değiştirilen Instagram’ın Hikayeler bölümüne şimdi yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik, Instagram kullanıcılarının başka bir kullanıcıyla olan geçmişlerini hikaye haline getirmelerine yarıyor.

Instagram Hikayeler'e Yeni Bir Özellik Eklendi! 'Kartlar' Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Instagram’ın yeni özelliği, Hikayeler bölümünün altında yer alan “Oluştur” alt menüsüne eklendi. “Kartlar” olarak adlandırılan bu yeni özellik kapsamında kullanıcılara 4 farklı seçenek sunuluyor. Bu seçenekler sırasıyla; doğum günü, teşekkürler, mutlu yıl dönümleri ve isimsiz. Sonuncu kart, herhangi bir nedeni olmasa da bu özelliği kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Instagram’ın Kartlar isimli yeni özelliği, başka bir kullanıcıyla birlikte yaptığınız paylaşımları hikaye haline getirebilmenizi sağlıyor. Bu kart seçeneklerini istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz ve böylelikle hem renkleri hem de hikayenizde yer alacak içerikleri belirliyorsunuz.

Instagram’ın Kartlar ismindeki yeni özelliği, şu an itibarıyla hem iOS hem de Andorid platformu üzerinden kullanılabiliyor. Ancak Instagram, arada bir Hikayeler bölümünde değişiklikler yapıyor ve mevcut efektleri kaldırabiliyor. Instagram’ın Kartlar isimli yeni özelliği, platformda kendisine kalıcı bir yer edinebilecek mi bilemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Twitter 'da  Paylaşılan JPEG Görüntülerinin Kalitesi Artık Düşmeyecek başlıklı makalemizde JPEG, Twitter ve Twitter'daki fotoğrafların kalitesi artık düşmeyecek. hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz