, Ultra İnce Ekran Teknolojisine Sahip Olacak

Samsung‘un katlanabilir telefonlara olan ilgisinin ikinci cihazı olacak olan Galaxy Fold 2 ile ilgili yepyeni bir patent ortaya çıktı. Patente göre Galaxy Fold 2 saç telimizden bile daha ince bir ekrana sahip olarak karşımıza çıkacak.

Samsung’un ilk katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Fold, bu yılın başlarında çıkmıştı. Fakat cihazın sahip olduğu zayıf dayanıklılık kullanıcıları yeterince memnun etmemiş ve Samsung’u da zor durumda bırakmıştı. Ancak şirket bununla yetinmeyip Samsung Galaxy Fold 2’yi de çıkaracağını açıklamıştı.

Şirketin söylediğine göre Samsung Galaxy Fold 2, ilk çıkan Galaxy Fold’a göre çok daha dayanıklı olacak.

Samsung Galaxy Fold 2′ nin Ekranı Saç Teli Kadar İnce Olacak

Samsung Galaxy Fold 2, Ultra İnce Ekran Teknolojisine Sahip Olacak

 

Bugün çıkan haberlere göre ise Samsung Galaxy Fold 2’de çok daha dayanıklı bir ekran kullanıcılara sunulacak. EUIPO’da (European Intellectual Property Office – Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) keşfedilen patent, Samsung’un yeni ekran konusundaki planlarından ufak bir bilgi sahibi olmamızı sağladı.

Yeni Galaxy Fold cihazında kullanılacak ekran, UTG (Ultra-Thin Glass – Ultra İnce Cam) olarak karşımıza çıkıyor. Esnek yapıya sahip olduğu için bu cam her türlü cihaza ve ekrana konulabiliyor. Yeni ekran teknolojisiyle birlikte Galaxy Fold 2’nin bir önceki Galaxy Fold’dan daha dayanıklı yapıya sahip olması bekleniyor.

Ultra İnce Cam, çizilmelere karşı çok dayanıklı bir yapıya sahip. Ayrıca üzerine ayrı bir koruma katmanının da eklenmesine gerek kalmıyor. Camın kalınlığının 30 µm – 100 µm arasında olması bekleniyor. Yani bu camın, hemen hemen saç teliniz kadar bir inceliğe sahip olacağı anlamına geliyor.

 

Bir önceki yazımız olan 2021 Chevy Tahoe Tanıtıldı başlıklı makalemizde 2021 Chevy Tahoe, 2021 Chevy Tahoe'nin özellikleri ve Chevrolet hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz