Göz Altı Morlukları Canınızı Sıkmasın. Göz Altı Morluklarından Kurtulacağınız Doğal Maske Tarifleri

Canınızı Sıkmasın. Göz Altı Morluklarından Kurtulacağınız Doğal Maske Tarifleri

Yorgun geçirdiğiniz bir günün ardından, stresli dönemlerde, uykunuzu tam olarak alamadığınız zamanlarda göz altı morluklarına ve şişliklerine maruz kalabilirsiniz. Bu can sıkıcı durumdan kurtulmanız istiyorsanız siz de paylaştığımız doğal tarifleri uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Canınızı Sıkmasın. Göz Altı Morluklarından Kurtulacağınız Doğal Maske Tarifleri

PATATES VE SALATALIK

Göz altı morlukları denince akla gelen ilk doğal besinlerden biri patatestir. Salatalıkla beraber uyguladığınızda çok daha etkili bir sonuç alacağınızı düşünüyoruz.

Çiğ bir patatesi doğrayın. Doğradığınız patatesi bir saat boyunca buzdolabında bekletin ve gözlerinizin üzerine birer dilim yerleştirin. Gözlerinizi kapalı tutun. 15 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından salatalığı dilimler haline getirip, buz dolabında iyice soğutun. Gözlerinizin üzerinde 25 dakika bekletin.

GÜL SUYU VE SÜT

Cilde iyi gelmesiyle bilinen gül suyu göz altı morlukları için de birebir.

Gül suyunun içine bir miktar soğuk süt koyun. Bir pamuk yardımıyla karışımı göz gözlerinizin üstünde 15-20 dakika bekletin. Ardından güzelce yıkayıp kurulayın.

PAPATYA ÇAYI

Öncelikle çiğ patatesi rendeleyip gözünüzde bekletin. Daha sonra gözlerinizi papatya çayıyla birkaç defa yıkayın.

3 yemek kaşığı maydonoz ve 2 yemek kaşığı yoğurdu mikserde karıştırıp, karışımı göz altlarınızda 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Düzenli olarak haftada bir kez uygulanabilir.

1 elmanın suyunu sıkıp, bir pamukla elma suyunu gözlerinize hafifçe bastırarak uygulayın. Ardından gözlerinizi güzelce yıkayın. Her akşam uygulayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kuru Saçlardan, Parlak ve Bakımlı Saçlara! Ev Yapımı Doğal Saç Maskeleri başlıklı makalemizde avokadolu saç maskesi, ballı saç maskesi ve kuru saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz