Google News Nedir? Nasıl Kayıt Olunur

Google News Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Google News

oluşturduğunuz içeriğin tazeliğinden memnun ise sizi arama motoru sonuç sayfasının ilk sırasına yerleştirebilir. Bunun için başarılı bir biçimde sitenizi yani Google Haberler sayfasına kayıt ettirmiş olmanız gerekir. kaydınızı yaptırmak için sitenizin belirli kriterleri karşılaması gerekir.

Google News Kaydı Nasıl Yapılır? Gerekli şartlar neler?

Servise kayıt olmak isteyen haber sitelerinin genelikle profesyonel bir ekipten yardım alması öneriliyor. Zira, haber sitesinin kabul edilmesi için kaliteli bir platform olduğunun Google’a kanıtlanması gerekiyor.

Gelin, şimdi haber sitelerinin Google News’e kabul edilmesine büyük katkı sağlayan kriterlere yakından göz atalım. İlk olarak sitede kullanılan temanın, News politikalarına uygun hale getirilmesi gerekiyor.

 

Google News Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Bu alanda genellikle WordPress altyapısı veya hazır haber sistemleri kullanılıyor. Sitenin üst ve alt kısımlarında Künye ve İletişim gibi alanlara bağlantı verilmesinin, artı puan kazandırdığı ifade ediliyor.

Haber sitesinde köşe yazarları kısmının ve bu yazarlara ait yazıların yer almasının, büyük önem taşıyan bir diğer etken olduğu uzun süredir biliniyor. Bazı haber sitelerinin başvuru sırasında sahte yazar isimlerine yer vermesi sonrasında ise, Google’ın bu kontrolleri sıkılaştırdığı ifade ediliyor.

Daha önce belirttiğimiz Künye ve İletişim sayfası ise, Google News servisine kayıt olmak isteyen haber siteleri için olmazsa olmaz bir kriter. Künye sayfası altında site sahibinden, editörlere ve hatta hukuk sorumlusuna kadar tüm bilgilerin paylaşılması büyük önem taşıyor.

Site üzerinde özgün haberlerin paylaşılması Google News için en önemli kriterlerden birisi. Bunun yanı sıra haber ajanslarına aboneliğin kabul şansını artıran etkenlerden birisi olduğu belirtiliyor.

Gerekli şartları sağladığını düşünen platformların Google News başvurusu yapması için tek yapması gereken, Google Haberler Yayıncı Merkezi’ne giriş yaparak gerekli yönergeleri takip etmek.

atlihans.com

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret SEO | E-Ticaret Sitelerinde Yapılan 5 SEO Hatası başlıklı makalemizde e ticaret , e ticaret taktikleri ve eticaret hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz