Google Asistan'a Çevirmen Modu Eklendi

‘a Çevirmen Modu Eklendi

Google Asistan ‘ın gerçek zamanlı çeviri modu nihayet mobil cihazlara da gelmeye başladı. Karşınızdaki kişiyle konuşmalarınızı farklı dillere kolaylıkla çevirmenize yarayan çevirmen modu, Türkçe dahil olmak üzere toplam 44 dili destekliyor.

Asistan’ın daha önce sadece Home ve Nest Home cihazlarına özel olan çevirmen özelliği, artık dünya genelinde Asistan özellikli Android ve iOS’un cihazlarına geldi. İlk olarak şubat ayında akıllı cihazlarda başlatılan mod, gerçek zamanlı çeviri sağlıyor. bunun haricinde tercümesi yapılmış metinleri okuyabiliyor.

Google Asistan’ın çevirmen modu, “Be my German interpreter” (Almanca çevirmenim ol) veya “Help me speak Spanish” (İspanyolca konuşmama yardım et) gibi komutlarla başlatılıyor ve konuştuklarınızı pop-up şeklinde görmenizi sağlıyor.

Türkçe dahil, toplam 44 dil çevirebiliyor.

Google Asistan'a Çevirmen Modu Eklendi

Söyleyecekleriniz bittiğinde, çeviriyi karşınızdakinin duyması için yüksek sesle okuyor. Karşınızdaki kişi konuşurken mikrofon düğmesine basarak konuştuklarını çeviri yaptırabiliyorsunuz ve yapay zeka tarafından seçilen akıllı cevaplar her bir çeviriden sonra ekranda öneri olarak beliriyor. Bu sayede hızlı cevap verebiliyorsunuz. Sessiz bir ortamdaysanız ve konuşamıyorsanız, konuşmak yerine yazabiliyorsunuz ve çeviriler bu kez ekranınızda yazı olarak görünüyor.

Çevirmen modu ek bir çeviri uygulaması indirme gereği olmadan doğrudan Google Asistan uygulamasına eklendi. Türkçe de dahil olmak üzere toplam 44 dili destekliyor.

Bir önceki yazımız olan Oppo 'nun PDBM00 Model Numarasına Sahip Yeni Akıllı Telefonu başlıklı makalemizde oppo, OPPO'nun yeni telefonu ve OPPO'nun yeni telefonunun özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz