Ana Sayfa Film Konuları Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

0
5

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Yabancı dizi denince akla gelen efsane olmuş birbirinden güzel 12 diziyi yazımızda sizlerle paylaştık. Keyifli okumalar..

How I Met Your Mother

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Televizyon tarihinin belki de en ilginç yapımlarından biri olan How I Met Your Mother, dünya genelinde en sevilen sitcom dizilerinden biri durumunda. Ted ve Marshall’ın nasıl tanıştıklarıyla başlayan dizi, efsane karakterlerle sitcom denince akla ilk gelen diziler arasında yer alma özelliğini sürdürüyor.

 

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

BBC’nin ve dünyanın en uzun soluklu dizilerinden olan ve 1963’ten 1989’a kadar tam 26 yıl devam etmiş olan klasik Doctor Who’nun maceralarının devamı diyebiliriz 2005 yapımı Doctor Who için (ayrıca Doctor Who’nun daha önceden yayınlanmış kitapları da bulunuyor).

Dizinin pilot bölümünde; Londra’da tezgahtarlık yapan Rose’un, dizinin baş kahramanı Doktor’la tanışması ve ona katılıp maceradan maceraya koşmaya karar vermesine tanık oluyoruz.

Doktor, yaşayan son zaman lordu. Zaman lordları ve en büyük düşmanları Dalekler arasında yaşanan son zaman savaşında bütün zaman lordları ve gezegenleri Gallifrey yok olmuştur, sadece Doktor kurtulmuştur. Zaman lordları zamanda yolculuk edebildiği gibi ‘yenilenme’ güçleriyle vücut şekillerini baştan oluşturabilir ve kopan organlarını tekrar çıkarabilirler. Bu yüzden ölümsüzdürler ki Doktor 900 küsur yaşındadır.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Max ve Caroline isminde, hayat görüşleri çok farklı iki garsonun eğlenceli hayatını ekranlara taşıyan dizi, tam 6 sezon devam etmişti. Karakterler arasında geçen diyalogların sosyal medyada mizah malzemesi olarak kullanıldığı yapımın dünya genelinde birçok seveni bulunuyor.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte varolmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu maceralar sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam’e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünsede onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

En eski yapımlardan biri olan The Cosby Show, Bill Cosby’nin yer aldığı televizyon dizisiydi. Ülkemizde bir neslin en sevdiği yapım olan bu dizi, 8 sezon boyunca devam etmişti.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Yılların eskitemediği ve uzun bir süre daha eskitemeyeceği efsane yapım Friends, tabii ki listemizin zirvesinde yer alıyor. Yolları bir şekilde kesişen 6 arkadaşın yaşadıklarına odaklanan bu diziyi izlemediyseniz kesinlikle çok şanslısınız çünkü sizi bekleyen 10 harika sezon bulunuyor.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak!

Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa… Atlanta’da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok…

The Big Bang Theory

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Sitcom denince akla ilk gelen yapımlardan biri olan The Big Bang Theory’nin olmadığı bir liste elbette düşünülemezdi. Oldukça zeki 2 ev arkadaşının karşı dairelerine taşınan Penny ile yaşadıklarına odaklanan yapım, 12 sezon sürmüştü.

The Vampire Diaries

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Mystic Falls kasabası sakinlerinin hayatları sonsuza dek değişti. Salvatore kardeşlerin kasabaya dönmesiyle birlikte birtakım gizemli olaylar gerçekleşmeye başladı. Olayların merkezindeyse ailesini kaybettikten sonra normal bir hayat sürmeye çalışan güzeller güzeli Elena vardı. Ancak iki vampir biraderin ilgisini çeken Elena için bir daha hiçbir şey normal olmayacak. İlk sezonda Stefan Salvatore ile birlikte olmaya başlayan Elena’yı yeni sezonda kötü bir sürpriz bekliyor. Kendisine tıpatıp benzeyen, 1800’lerde Mystic Falls’ta yaşamış olan vampir Katherine kasabaya dönüyor. Elena’yı taklit etmek konusunda gittikçe ustalaşan Katherine, hemen herkesin hayatı için tehlike arz ediyor.

LJ Smith tarafından yazılan ve The New York Times en çok satanlar listesine giren The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) adlı roman serisinden uyarlanan dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Dawson’s Creek’in yaratıcısı Kevin Williamson üstleniyor.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Günümüz ofis yaşamını Dunder Mufflin Kağıt Şirketi aracılığıyla bizlere aktaran dizi, oldukça komik diyaloglara ve harika bir kurguya sahipti. 9 sezon boyunca devam eden dizi, aynı zamanda birçok ödülün de sahibi olmuştu.

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Oceanic Hava Yolları’nın Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağı, okyanus üzerinden geçerken, manyetik bir alana kapılarak büyük bir adaya düşer. Fakat önceleri sıradan, tropik bir ada gibi görünen bu kara parçasının, kazazedelerin her birinin hayatını farklı biçimde değiştireceğinden habersizdirler.
Adada sandıklarından daha fazla zaman mahsur kalan Oceanic Hava Yolları yolcuları her gün yeni bir sürprizle karşılaştıkları bu gizemli adada hayatta kalabilmek ve ne olursa olsun bir yolunu bulup adadan kurtulmak ya da ana karaya haber ulaştırmak için mücadeleye girerler. Öte yandan hem ormanın derinliklerinden gelen ‘Diğer ada sakinleri’, kara bir duman, silahlı bir Fransız kadın, üniformalı iskeletler, terk edilmiş ambarlar adadan kurtulmak isteyenleri bekleyen cevaplanmamış sorular…

Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Yabancı Dizi

Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.

Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir. Kış yaklaşıyor…

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: taht kavgası…

Bir önceki yazımız olan Joker, Gişede 1 Milyar Dolara Adım Atıyor başlıklı makalemizde çizgi roman filmleri, en çok izlenen filmler ve joker hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz