Bir Çalmanın Psikolojimiz Üzerindeki Etkisi

  1. kişiyi mutlu eder. McMaster Üniversitesi, sınıflarına konulan bebeklerin daha iyi erken iletişim yetenekleri gösterdiğini keşfetti ayrıca bebekler daha fazla gülümsediklerini keşfetti.

 

2. Müzik stresi ve depresyonu azaltır. Yapılan bir çalışmada müzik terapisinin, depresyon ve kaygı bozukluğu riskini azalttığı ortaya çıktı

 

3. Yapılan bir diğer araştırmada müzisyenlerin bilişsel testlerde müzisyen olmayanlardan daha iyi performans gösterdiği gözlemlendi. Düzenli olarak herhangi bir enstrüman çalmak beyin için mükemmel bir egzersizdir.

 

4. Müzik aleti çalmak diğer kişilerle sosyal bağlantıları güçlendirir. Örneğin bir müzik grubu kayıt yaparken başka kişilerle temasa geçer, koordine olur ve yardımlaşır. İnsanlarla bu şekilde etkileşime girmek sosyal yetenekleri güçlendirir.

 

5. Müzik aleti çalarak ruh ve bedeninizi güzel bir işle meşgul etmiş olarak olumsuz düşüncelerden uzaklaşırsınız. Bu da stres faktörünü sizden uzaklaştırır.

Bir önceki yazımız olan Su İçmek Neden mi Gerekli? İşte Su İçmenin Vücudumuza Sağladığı Yararlar başlıklı makalemizde sıvı eksikliği, su ve su içmek hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz