Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül)

Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül)

Grup: Toprak/dişi/değişken

Yönetici Gezegen: Merkür

Renk: Açık sarı, açık mavi, turkuvaz

Uğurlu Taş: Mavi safir, mavi necef, mavi kristal, zebercet

Şanslı Sayı: 5

Şanslı Gün: Çarşamba

Karşıt Burç: Balık

Şehirler: Paris, Bostoni, Kudüs

Metal: Civa

Çiçekler: Açelya, sarı menekşe, lavanta, zambak

Ağaçlar: Fındık, kayın, meşe

 

Başak Burcunun Genel Özellikleri

Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül)

yönetici gezegeninden dolayı hep bilgiyi arar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu yüzden Başak burcunu tanımlayan sözcük ‘İncelerim “ dir. Başak’ lar çalışkan ve pratik insanlar olup, hayatlarındaki en ehemmiyetli konu iş’ tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine karşın, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Hayatları süresince dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi dahi başkalarına yorucu gelebilir. Başak’ların hayatta detaylar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda dahi, kendi metotları ile yaptıkları işlerde özensiz şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek ‘hayır’ demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

 

Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül)

Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, ülkücü, hırslı, nazik, ayrıntıcı ve hassastır. Titizdir ve en ufak detaylara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine zaman ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.

Başak burcu kadını hoş karakteriyle arkadaşları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir.

Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. başarılı olmak için elinden gelen tüm gayreti gösterir. Pratik olması sebebiyle olaylara anında müdahale edebilmektedir. Diğer bir taraftan alıngan bir yapısı vardır. Kolayca gücenebilir ve küstüğü kişiyi hemen bağışlayamaz. Kindar değildir lakin hemen de unutamaz.

Zeki başak burcu kadını meseleleri en mantıklı şekilde çözüme eriştirir. Adalet ve acıma duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir erkekle ömrünün sonuna kadar mesut olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Hayatı kontrol edebilmek ona güven verir.

Fiziksel özellikleri

Başak burcu kadını fiziksel özellikleri itibariyle en dikkat çekici burçlar arasındadır. Çekici ve güzeldir. Yüzleri pürüzsüz ve uyumlu bir yapıya sahiptir. Çene yapıları keskin ve yuvarlaktır. Kol ve bacakları narin bir görünüşe sahiptir. Giyim ile ilgili oldukça özenlidir. Kendine yakışanı tercih eder.

Olumlu Özellikleri

Başak burcu kadınının en bariz özelliği titiz olmasıdır. Yardıma hazırdır ve herkese elinden ne gelirse yapmak ister. Pratik ve son derece dürüsttür.

Olumsuz Özellikleri

Başak burcu kadının negatif özellikleri arasında gergin ve fazla mantıklı hareket etmesini söyleyebiliriz. Dalgın, asabi ve kaygılı davranır. Yenilikten hoşlanmaz, annelerine bağlı bir yapısı vardır.

Nelerden Hoşlanır?

Başak burcu kadını, temizlik ve titizlikle alakalı olan her şeyle ilgilenmekten hoşlanır. Arkadaşlarıyla bir arada vakit geçirmekten ve eğlenmekten hoşlanır. İnsanları tenkit etmekten hoşlanır.

Aşk Hayatı

Başak burcu kadınını aşk hayatında ele geçirmek kolay. Onun güvenini kazanmak her şeyden önce gelir. Aşk hayatında sadık güvenilir bir karaktere sahiptir. Yalan ve saklılık ona göre değildir. Aşırılığı sevmez. Aşık olduklarında kıskanç olabilirler. Sevdiğini paylaşmak istemez. Başak burcu kadını aldatılırsa katiyen bağışlamaz.

 

Başak Burcu Erkeği

Başak Burcunun Özellikleri (22 Ağustos 23 Eylül)

Hayata sade bakan doğal ve özden kişilerdir. Onlarla yaşamak kolay değildir. Zira disiplin duygusu içinde yaşadıkları için, beraber oldukları kişilerin de hayat düzenlerine karışırlar. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Emelsiz ve beklentisiz kişiler için, vakit harcamaktan hoşlanmazlar. İyi bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her türlü yolu tecrübe ederler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar. Aşk ilişkileri zordur. Daimi denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında daimi mesele çıkar. Baba oldukları vakit te bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi şartlarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar . Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa dahi en küçük meselelerinde yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar. Temkinlidirler ve hata yapmaktan çekinirler. Mükemmel olmak için her türlü imkanları sonuna kadar müdafaa eder ve kullanırlar. Yapmak istedikleri ile hayalleri arasında uçurum yoktur. Dünyayı kendi şahsi çerçevesinden görmeye alışkındırlar. Duygusal istekleri ve arzuları ön plandadır. Sabit düşünme ile ilgili ısrarcı ve ödün vermedikleri için kendini zorlayacak konular ortaya çıkacaktır.

Aşk Hayatı

Bu erkekle beraber olan bir kadının ilişkisinin çok kolay olacağını söylemek zordur. İlişki kurmak onlar için zordur. İnce eleyip sık dokurlar. Ayrı olarak mantıkları duygularından önceden gelir. ile beraber olmaya başladıktan sonra şüphe duyulmayacak tek konu sadakattir. Son derece sadık olan başak burcu erkekleri aldatılmayı da hoş karşılamazlar. Karşısındakinden dürüst olmalarını beklerler. Gerçekleri duymak isterler. En küçük bir yalan yakaladıkları vakit ilişkilerini bitirirler. Bu erkeklerden romantizm beklemek tam bir hayaldir. Aşk hayatında en iyi anlaştığı kadın boğa burcu kadınıdır. Bu kolay kolay dizginlenmeyen adamı, boğa burcu kadını ele geçirebilir.

Olumlu Özellikleri

Bu burcun erkeklerinin en olumsuz özelliği ayrıntılara takılıp kalmasıdır. Çoğu kez küçücük bir olumsuzluk nedeniyle bütünü göremezler. Sivri dilleri nedeniyle konuşurken karşısındaki insanı incitip incitmediklerine önem vermezler. Sürekli iş konuşarak bunaltıcı olabilirler.

Armağan Seçimi

Çalışma düşkünü bu adamlara kol düğmesi, dolma kalem, bilgisayar parçası gibi armağanlar alınabilir. Kaliteli bir parfüm de başak burcu erkeğinin hoşuna gider.

 

Bir önceki yazımız olan Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz 22 Ağustos) başlıklı makalemizde aslan burcu, aslan burcu aşk hayatı ve aslan burcu erkeği hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz