Balık Burcunun Özellikleri (20 Şubat 20 Mart)

Balık Burcunun Özellikleri (20 Şubat 20 Mart)

Grup: Su, dişi, negatif, değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün

Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil

Uğurlu Taş: Ay taşı

Uğurlu Sayı: 3

Uğurlu Gün: Perşembe

Karşıt Burç: Başak

Şehirler: Londra, Panama

Metal: Platin

Çiçekler: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, Papatya

Ağaçlar: Kestane, meşe, dut, dişbudak

Balık Burcunun Genel Özellikleri

Balık Burcunun Özellikleri (20 Şubat 20 Mart)

Balık burcu için sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma becerileri vardır. Dürüst, yürek sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her yere kolayca uyabilirler. Çoklukla hayal dünyasında yaşarlar. Hayat görüşleri ciddi ancak gerçekçi değildirler. , diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun avanak olduğunu dahi düşünebilirsiniz. Fakat, zannettiğinizden daha akıllı ve açıkgözdür. Asabi yapısını saklı bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Hayat onun için ürkütücü ve korkunçtur. insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında kuvvetli bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa müddette kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir hayatın içinde kendini bulur. Onları avuntu edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla beraber bir dolu anlatılacak hatıralarıyla hayatını bitirir.

 

Balık Burcunun Özellikleri (20 Şubat 20 Mart)

Bu kadın kalbini kaptırdığında değişik birine dönüşür. Mutlu, hayata pozitif bakan bir kişilik olur. Aşkı her vakit hissetmek ister. Yumuşak kalbi karşı tarafa huzur verir. Her vakit hayatındaki kişiye yardımcı olur. Kötü vakitlerde onu bırakmaz. İzdivaç ettiği kişiyle uyumlu bir hayat sürer. Güzelliği ve kendine bakmasıyla her yaşta etkileyicidir. Şayet bir Balık kadınının duygularıyla oynarsanız, size kalbini veren bu kadının psikolojik olarak dibe çökmesine kapı aralarsınız.

Aşk

Aşka âşık olurlar, karşılarındaki kişi genelde teferruat gibidir; tabii bu hayatlarının ilk zamanlarda olur. Deneyim sahibi oldukça, dinginleşir, olgunlaşırlar. Karşısındakileri şefkatleriyle şımartabilirler ama onların şımartabilmesi şımarmanız manasına gelmesin, garip hareketlerle onları üzerseniz bir müddet sonra yürekleri daralır ve tek kuyruk darbesiyle sizi terk ederler; aniden hayatınızdan çıkıverirler. Sevgilileriyle arkadaş olmayı çok severler. Ayrı olarak Balık burcu kadınları psikolojik veya duygusal meseleleri olan partnerlere kapılmalarıyla meşhurdur.

Cinsellik

Seks bu mistik deniz kızları için spiritüel ve transandantal bir tecrübedir. Kahin özellikleri sayesinde Balık kadını ne istediğinizi sizden önceden bilir ve karşısındaki kişiye zevk vermekten hoşlanır.

İlişkiler

Şahsi ilişkilerinde özverilidirler fakat ara ara inzivaya çekilip kendilerini yenilemeleri gerekir. Bu yenilenme hem onlara hem de sevdiklerine iyi gelecektir. Karşısındaki kişiden gelen güzel şeyleri almayı da öğrenmesi şart olan bu özverili, bonkör kadınlar için karşılıklılık gösterişli bir şeydir. Bir su burcu olarak, kendine zaman ayırmadan başkasına kalbinin içindeki her şeyi dökmeye eğilimlidir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Balık burcunun kendi kendilerini ve çevresini iyileştirebilme güçleri vardır. Kuvvetli yanlarının görünürlüğe kavuşabilmesi ve güçlenebilmesi için Balık kadınının kendi kendini küçümseyerek göz ardı etmek yerine, kendini keşfetmesi gerekir. Karşılarındaki kimseyi, olayı kolaylıkla okuyup çözebilirler. Ağlamak onlar için çok sıradan bir eylemdir, bu yüzden de isimleri sulu göze çıkmıştır. Balık burcu konuşmak yerine sizi dinlemeyi tercih eder. Biraz ketumdurlar, kendi dertlerinden çok söz etmezler fakat sizi dinlerler ve konuşamadıkları için de sık sık ağlarlar.

Hediye Seçimi

Balık kadınları, yanına kendi yazdığınız bir şiiri iliştirdiğiniz bir demet çiçek gibi romantik hediyelere bayılırlar. Güzel olan her şeyi beğenirler. Mücevher tonlarında vazolar, heykeller, rüzgâr çanları kalplerini fethedecektir. Ayrı olarak kendi sanat yapıtlarını yaratabilecekleri kaliteli sanat malzemeleri de güzel bir tercih olabilir.

 

Balık Burcunun Özellikleri (20 Şubat 20 Mart)

Bu burcun erkeği romantiktir. Sevdiği kişiye türlü sürprizler yapar. İlk başta biraz çekingen dursa da aslında bu karşı tarafı tanımak adınadır. Aşk ile ilgili kırılmayı istemediğinden harbiden onun aşkına layık biri olacak mı bilmek ister. Aslında güçlü hisleriyle bunun evvelce farkına varır. Aşık olduğunda karşılık bulamazsa içkiye kendini verebilir. Karşı tarafta güzelliğe önem verir. Değişken olduğundan bazen tutarsız tavırlar gösterebilir. Şayet bir Balık erkeğinin kötü vaktinde yanında bulunmazsanız, size karşı fedakar olan bu erkeği kaybedersiniz.

Aşk

Balık burcu kadınına göre daha sakindirler, duygularını daha az belli ederler fakat bu onları duygusuz yapmaz, yalnızca derinde yaşarlar. Daldan dala konuyorlarmış gibi görünseler de aradıkları şey anlaşabilecekleri ve güvenebilecekleri kişiyi bulmaktır her insan gibi, yalnızca metotları biraz zorlayıcı görünebilir.

Cinsellik

Tıpkı kadınları gibi cinsellikte sınır tanımazlar; sakinden başlayıp kademe kademe ilerleyen geniş perspektifli bir cinsellik anlayışları vardır. Romans, aşk ve seks arasında bir ayrım yapmazlar ve seksi, sevgilerini ifade faktörün bir yolu olarak görürler.

İlişkiler

dengesizliği sebebiyle balık erkekleri sıklıkla gücenir ve hislerinin gücendiğini hemen belli ederler. Hislerine karşılık bulamadıkları vakit Balık burcu erkekleri için aitin kurbanıymış gibi hissetmek çok kolaydır.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Neptün tarafından yönetilen bu hayalperestler, duygusal olarak da, spiritüel olarak da, entelektüel olarak da derinlere dalmayı severler ve katiyen sığ sularla kanaat etmezler. Havadan sudan konuşmak hoşlarına gitmez; ilk sefer gittikleri bir buluşmada dahi size kendinizle alakalı sualler sorup bu konu ile ilgili saatlerce konuşabilir.

Hediye Seçimi

Doğal ve değerli taşlardan yapılma mücevherler hoşlarına gidebilir zira Balık burcu erkekleri çoğunlukla içlerindeki kadınsı tarafları keşfetmekten çekinmezler. Güzel kokmayı sevdikleri için parfüm sıkmaktan, çeşitli yağlar kullanmaktan hoşlanırlar. Pek çok Balık burcu erkeği şahsi temizlikleri ile ilgili titiz oldukları için kokulu banyo ve vücut ürünleri, suya bayılan bu burç için oldukça güzel bir tercih olabilir.

Bir önceki yazımız olan Kova Burcunun Özellikleri (21 Ocak 19 Şubat) başlıklı makalemizde kova burcu, kova burcu aşk hayatı ve kova burcu cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz