Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz 22 Ağustos)

Grup: Ateş, erkek, pozitif, sabit

Yönetici Gezegen: Güneş

Renk: Koyu sarı, altın rengi, turuncu, kehribar

Uğurlu Taş: Sarı safir

Şanslı Sayı: 1-4

Şanslı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Kova

Şehirler: Chicogo, Bombay, Philedelphia, Roma, Şam, Los Angeles, Prag

Metal: Altın

Çiçekler: Sarı krizantim, ayçiçeği, kasımpatı

Ağaçlar: Portakal, limon, defne, hurma, ceviz, badem

 

Genel Özellikleri

Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz 22 Ağustos)

Ateş grubuna ait olan Aslan burçları liderlik özellikleri ve gururlu yapılarıyla dikkatleri çekerler. Yönetme yetenekleri bir hayli fazladır. Kendine güveni olan bir burçtur. Güçlü bir karakteri vardır. Gurur aslan burçları için her şeyden önce gelir. Sahne, ün ve şöhrete yatkınlıkları vardır. Genellikle medyatik kişiler ve liderler bu burçtan çıkar. Bulunduğu çevrede en güçlü ve en başarılı olan kişinin kendisi olmasını ister. Bazen hırslı yapısı aslan burçları sinirlerine hakim olmasında zorluk çıkartır. Dobra tavırları karşı tarafı kırabilir. Cesur tavırları, inandıkları uğrunda taviz vermemeleri ve dürüstlükleri ile belli bir duruşa sahiptirler. Aslan burçları Sevgiye, aşka önem veren bir burçtur. Tutkuludur. Cinselliğe önem verir. İş hayatında yükselmek, terfi almak önemlidir. Her zaman en tepede olmayı hayal ederler. Her zaman en iyisi ve en güzeli hayatlarında yer almalıdır. Aslan burçları Lükse düşkündürler. Para konusunda tutumlu olsalar da konu marka veya popüler bir şey almak olduğunda kesenin ağzını açarlar. Fiziki görünüşlerine dikkat ederler. Her zaman bakımlıdırlar. Yanında olan kişinin de her zaman fiziksel olarak güzel olması gerekir. Çünkü onlar için hayat bir bütündür ve  aslan burçları için her şey görkemli olmalıdır.

Aslan Burcu Kadını 

Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz 22 Ağustos)

Aslan burcu kadınları oldukça çekici ve tutkulu kadınlardır. Bu sebeple de kendilerine olan güvenleri yüksektir. Esprili yapıları ile dikkat çekmeyi başarırlar. Oldukça mükemmeliyetçi yapıya sahip oldukları için bazen zorlayıcı olabilirler. Gururlu bir yapıya sahip olan aslan burcu kadınının gururunun önüne hiçbir şey geçemez. Tutkulu olan tam bir dişidir. zor bir kişiliğe sahiptir.

Aşk

Kişilik

Aslan burcu kadını kibirli davranabilir. Kişiliği oldukça güçlüdür. Ne istediğini bilir ve istediği şeyi almak için kesinlikle çabalar. Aslan burcu kadını istediği anda ihtiraslı ve gösterişli bir kadın olabilir. Aslan burcu kadını tutkuludur ve cinsel ilişkiye önem verir. Bu yüzden de en ateşli burçlardan biridir. Gece hayatını ve eğlenmeyi seven aslan burcu kadınları, her zaman ilgi odağı olmak ister. Aslan kadını, doğallığı ile tüm dikkatleri üzerine geçer. Yaptıkları her hareket, oldukça samimidir. Yapmacık davranışlardan hoşlanmayan aslan burcu kadınları, içlerinden geldiği gibi davranır.  Dikkati hep üzerine çeker ve ihmal edilmeye gelmez.  Özellikle de ön plana çıkan yapısıyla kıskanç burçlarla sevgili olmaktan kaçınır. İlişkilerinde sürekli sorun istemez. Aslan burcu kadını çok cesurdur. Dürüst bir yapıya sahiptir ve yalan söylemekten hoşlanmaz.Oldukça  pratik, işlevsel bir zekaya sahip olan aslan burcu kadını, bir kez karar verdi mi bir daha asla dönmez.

Dürüstlük

Dürüstlük, onlar için en önemli özelliklerden biridir. Bu sebeple de yalana kesinlikle sıcak bakmaz. Aslan burcu kadını rol yapmaz ve rol yapanlardan hoşlanmaz. Diğer insanlardan farklı olmayı, farklı görünmeyi sever. Aslında insanları kadınlığı ile değil, hoş yaklaşımı ve hoş konuşma tarzı ile etkiler. Aslan burcu kadını maddiyata önem verir. Para onlar için güç anlamına gelmektedir. Parasal konularda da cömert davranışları vardır. İhtiyacı olan herkese yardım etmekten geri durmaz. Aslan kadını sürekli hareketli ve enerjiktir. Bu sebeple de değişik ortamlarda bulunmak ve yeni insanlar tanımak isterler. Arkadaşları oldukça önemlidir. Ancak bir aslan burcu ile dost olmak çok zordur. İyi niyetli olmasına rağmen bunun kötüye kullanıldığını anlarsa, işler bir anda değişebilir. Disiplinli bir kadındır. Meslek hayatında alttan başlamak istemez ve yukarılara gelmek için her yolu dener. Hep lider olmak ister, başkalarına karşı disiplinli ve hep dürüsttür.

Olumlu Özellikleri

Aslan burcu kadınının birçok olumlu özelliği vardır. Bu özellikleri arasında heyecanlı bir yapıya sahip olması, girişimci bir yapısı olması ve yaratıcılığı ön plandadır. Sadık olan aslan burcu kadını, tutkulu ve iyimserdir. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi sever. Çok gururlu olan aslan burcu kadınları aynı zamanda sorumluluk sahibidir. Düşüne yapısı ileri görüşlüdür ve ufku açıktır.

Aslan burcu kadınının en olumsuz özelliği bencilliğidir. Çeşitli durumlarda sadece kendini düşünebilir. Küstah davranışlar sergileyebilen aslan burcu kadınları; diktatör ruhlu olabilir. Keyfine aşırı düşkündür ve bundan taviz vermez. Çok savurgan olduğu için birikim yapamaz. Düşüncelerini değiştirmek oldukça zordur.

Hediye seçimi 

Aslan burcu kadınları her zaman gösterişten hoşlanır. Bu yüzden pahalı hediyeler, aslan burcu kadınları için ideal olacaktır.

 

Aslan Burcunun Özellikleri (23 Temmuz 22 Ağustos)

Aslan burcu erkeğinin aşk hayatı monotonluktan uzaktır. İlgilendiği cinsi kolayca etkileyebilir. Bu sebeple de ilişkisinde kıskanç bir partner sorun yaratabilir. Aslan burcu erkekleri, aşık olmadığı sürece uzun soluklu ilişkilere girmez. Aslan burcu erkeği aşık olduğu zaman durulur ve sadık bir insan olur. Özellikle de platonik bir aşk söz konusu ise bu aşamada aslan burcu erkeği istediği kişiyi elde etmek için her şeyi yapacaktır.

Aslan burcu erkeği, partnerini mutlu etmek için çabalar ve bunu genellikle başarır. İnsan sarrafı özellikleri ile karşısındaki kişiyi nasıl mutlu edebileceğini bilir. Aşık olmadığı sürece sadece kendisini düşünmektedir. Aşık olduğu zaman ise gerçekten çok kıskanç bir insana dönüşebilir.

İlişki

Aslan burcu erkeği, sadakat duygusu yüksek ve sorumluluklarını bilen biriyle sevgili olmak ister. Bu sebeple de sorumsuz davranan ve dengeli davranmayan kişilerle ikili ilişkilerde bulunmaz. Özellikle de yaptıklarına karşılık veren ve ilgiyi esirgemeyen, değer ve kıymet bilen kişilerden hoşlanır.

Aslan burcu erkeği ile beraber olmak kişi; ona her an yanında olacağını hissettirmelidir. İlişkide güven, aslan burcu erkekleri için oldukça önemlidir. Şayet partneri aslan burcu erkeğine huzurlu ve rahat hissettirirse bağlanabilir. Aslan burcu erkekleri gururlu bir yapıya sahip olduğu için gururunu kırabilecek kişilerden kaçınır. Bu sebeple de partner olacak kişi sürekli gururunu okşamalı ve özel biri olduğunu ona hissettirmelidir.

Aslan burcu erkeği ile ilişki yaşayan kişi,ona mutlaka yakın durmalıdır. İlişkide huzursuzluk çıkardığında, aslan burcu erkeği kaçacaktır. Bu sebeple de, her isteğine evet denmesinden hoşlanır. Maceracı olmanız ve aslan burcu erkeğini monotonluktan uzak tutmanız, ilişkinin devam etmesini sağlayacaktır. Özellikle onu eğlence mekanlarına ya da kültürel ve sanatsal aktivitelere götürmelisiniz. Sürekli eğlenceli yerlerde bulunarak gönlünü kazanabilirsiniz. Hediyelerden ziyade şefkat ve sevgi görmek isteyen aslan burcu erkekleri,  değerli ve özel olduklarını hissetmek ister.

Mantık

Aslan burcu erkeği; mantığı ile hareket etmektedir. Her sorunu mantık kurallarına göre çözer. Çözüm odaklı olan aslan erkekleri, çok gururludur. Bunun yanında sevecen ve dikkat çekici yanları vardır. Aslan burcu erkeği, partnerini nelerin mutlu edeceğini bilir. Herkesi eğlendirebilir. Enerjik bir yapıları vardır. çok mutlu, sevecen ve hareketlidirler. Ancak kolayca kırılabilirler. Kin tutmayan aslan burçları hassas bir yapıya sahiptir

Sorumluluk

Aslan burcu erkeği sorumluluğunu bilir. Kendisine verilen görevleri tamamlar. Yönetmeyi severler ve bu sebeple de işleri organize etme sorumluluğunu üstlenirler. Emir almayı sevmezler, kendi işlerini yapmak isterler. Aslan burcu erkekleri, hayatın her alanında bir popülerliğe sahiptir. İnsanları nasıl manipüle edeceklerini bilirler. Aile, aslan burcu erkekleri için en önemli konulardan biridir. Bu sebeple de ailesini her zaman önemser ve ailesine her zaman destek olur.

Olumlu Özellikleri

Aslan burcu erkeğinin belki de en önemli olumlu özelliği, iyi bir kalbe sahip olmalarıdır. Her insana yardım etmek isteyen aslan burcu erkekleri, insanların mutluluğunu önemser. Enerjiktir ve sürekli yeni keşifler yapmak ister. Ufukları geniş olan aslan burcu erkekleri, gururludur. Yaptıklarından emin olarak kararlar verir. İyimser yapıları vardır ve çok kararlıdır. Kendilerine güveni yüksektir. Sorumluluk alırlar.

Olumsuz Özellikleri

Aslan burcu erkeğinin en olumsuz özelliği, bencil olabilmelidir. Para konusunda da çok savurgan oldukları için birikim yapamazlar. Egosu yüksek bir burçtur. Rahatlarından ve zevklerinden taviz vermek istemezler. Liderlik hırsı uğruna insanları incitebilir.

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcunun Özellikleri ( 22 Haziran 22 Temmuz) başlıklı makalemizde yenfgeç burcu kadını, yengeç burcu ve yengeç burcu aşk hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz