Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım)

Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım)

Grup: Su, negatif, dişi, sabit

Yönetici Gezegen: Mars, Plüton

Renk: Canlı kırmızı, siyah

Uğurlu Taş: Opal, Lal

Uğurlu Sayı: 9

Uğurlu Gün: Salı

Karşıt Burç: Boğa

Şehirler: Washington, New Orleans, Liverpool

Metal: Çelik, demir

Çiçekler: Kırmızı karanfil, kırmızı gül, ateş çiçeği

Ağaçlar: Ardıç, kara çam, selvi

 

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım)

Su grubu Akrep burcu etkileyici bakışları, gizemli ve kuvvetli karakterleriyle bulundukları ortamlarda hemen dikkati çekerler. Çoğu kez suskunluklarıyla öne çıkan Akrep burçları az ve öz konuşurlar. Bir takım şeyleri açıkta yaşamak yerine içlerinde tutmayı isterler. Tam olarak onların ne düşündüklerini çözemezsiniz. Duygularını gizleme ile ilgili başarılıdırlar. Buna karşın aslında duygusal bir burçtur. Sevdi mi çok sever. Ama onlarla düşman olmak istemezsiniz. Kinleri ve intikam alma güçleri çok fazladır. Ona yapılanların karşılığını vermek için bazen yıllarca sabrederler. Gururlu ve cesaretli karakterde bir burçtur. Katiyen yalanlara göz yummaz. Kendi gibi herkesin kuvvetli karaktere sahip olmasını bekler. Hisleri çok kuvvetlidir. Bazen sezgilerinin yönlendirmesiyle her şeyi açığa çıkartır. Düşleri çıkan bir burçtur. Güven duygusu Akrep burçları için önemlidir. İş veya gönül ilişkisinde ilk baktığı şey güvenmektir. Güvenmediği anda şüpheci yapısı onları ele geçirir. Daimi şüphe duyduğundan insanlara tamamiyle duygularını izah etmekte zorlanır. Bu vaziyet kıskanç olmalarına da kapı aralar. Kuşkucu tavrı diğer alanlarda ise başarı getirir. Araştırmacı özellikleri iş ve eğitim hayatında onları bir adım öne çıkartır. Ölüm, ölümden sonraki gizem alakalarını çeker. Korku, gerilim, suç filmlerine karşı alakaları vardır. Duygularını dorukta yaşadıklarından çok ihtiraslı olurlar. Cinsellik hayatlarında önemli bir yer taşır.

 

Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım)

Bu burcun kadını sevdiği için her şeyi göze alabilecek cesarettedir. Sevdiği vakit tüm aşkını karşı tarafa gösterir. Tek meselesi o aşık olacağı kişi karşısına çıkmalıdır. Karşısına çıkan her kişiye derin duygular besleyemez. Kıskançtır. Başka kadınların niyetini sezebileceği için hiçbir şey gözünden kaçmaz. Şayet bir Akrep kadının sizin sadakatinizden şüphelenmesine kapı aralarsanız, bu aşık kadın bir daha geri dönmemek üzere hayatınızdan çıkar.

Aşk

Her zaman sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar kuvvetli olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir. Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşindedir. Aradığını bulduğu an uzun yıllar partnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye hiçbir zaman açmadığı iç dünyasını dahi sizinle paylaşacaktır

Cinsellik

Akrep kadını Zodyak’ta belki cinselliği en fazla önem veren burçtur diyebiliriz. Aradığını bulana kadar cinselliğe yanaşmayabilir de, rastgele pek çok cinsel ilişkiye girebilir de. Her halükarda cinsellik onun için hem bedensel, hem düşünsel bir aktivitedir. Oyuncu, her türlü fanteziye açık, zengin bir cinsel dünyası vardır.

İlişkiler

Çoğu Akrep kadını aşkın hayatta bir sefer karşısına çıkacağına inanır, o bahtlı kişiyi bulduğunda her haliyle sever ve uzun yıllar süresince kopamaz. Bu yüzden bazen Akrep kadınının hayatı tüm gerçekliğiyle kabullenme mahareti aşk ile ilgili başını ağrıtabilir. Yanlış ilişkilere saplanıp uzun yıllar kendine zulüm çektirebilir.

Akrep kadını arkadaşlık ilişkilerinde iyidir. Haddini aşmaz, duracağı yeri iyi bilir. Elinden geldiği vaziyetlerde yardımı esirgemez. Ancak kendisi ufak tefek şeyler için yardım istemeyecek, en doğru hatıra bekleyecek, belki de o an asla gelmeyecek. İnsanların kendisine gönül borcu hissetmesini sever. Arkadaşlık ilişkilerinde düzeyli olduğu için çok sayıda arkadaşı vardır.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

kadını kendine yetebilmeyi sever. Kendine yetemezse başkalarının özel alanına müdahale etmesinden korkar. Çok fazla parasal arayışı yoktur. Üretmeyi ve dönüştürmeyi bilir.  Tutumludur. Hayatı ciddiye almayan, gevşek ağızlı insanlardan ve kendisi ve yakın etrafı için tehdit oluşturabilecek kişilerden hoşlanmaz. Böyle kişileri hayatına sokmamak için çaba gösterir.

Hediye Seçimi

kendisiyle ilgilenildiğini ve kadın olduğunun hissettirildiği parfüm, iç çamaşırı, çiçek vb armağanlara bayılır. Şayet akrep kadını arkadaşınız ise her vakit kullanabileceği cilt bir kemer, bir cüzdan, kullanışlı bir gömlek, şık bir duvar aynası armağan ederek onu mutlu edebilirsiniz.

 

Akrep Burcunun Özellikleri (24 Ekim 22 Kasım)

Akrep erkeği çok sever fakat belli edemez. Hayatında bir sürü ilişkisi olabilir. Sevgiye ve cinselliğe olan düşkünlüğü ilişki hayatının karışık olmasına kapı aralayabilir. Duygulu bu erkek hayatının aşkını bulduğunda her şeyi bir kenara bırakır. Kendini sevdiği kişiye adar. Gururlu biri onun kalbini kazanır. Karaktere çok ehemmiyet verir. Bu suskun erkeğin aslında içinde fırtınalar kopuyordur. Şayet bir Akrep erkeğine dürüst olmaz ve alaka göstermezseniz, sevgisinin karşılığını göremediği için bir anda ilişkinizi kestirip atabilir.

Aşk

Akrep burcu erkeği kadınına göre aşka daha açıktır ve bilhassa gençlik döneminde yaşayabileceği kadar fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya çalışır. Cazibelidir. Sözel zekası gelişmiş olan Akrep erkeği edebiyat ve sinema sevgisi, yerinde imalar ve komplimanlar yaparak karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilir. Aşık olursa uzun yıllar sadık kalır.  Bazen takıntılı ve kuşkucu davranışları olabilir. Partnerinin üstüne fazla düşerek bezdirebilir.

Cinsellik

Akrep burcu erkeklerinin ters bir yıldız tesiri altında kalmadıysa tüm diğer su grubu azaları gibi libidosu yüksektir. Partnerine zevk vermekten hoşlanır. İlişkilerinde deneyimli ve olgun rolüne bürünmeyi sever.

İlişkiler

Akrep burcu erkeğinin düşünemeyeceğiniz kadar değişik dünyalardan kişilerle düşünemeyeceğiniz kadar karmaşık ilişkileri bulunabilir. Bu hem aşk hem arkadaşlık için geçerlidir. İlişkileri üzerine konuşmayı sevmez. Gizemli bir hava yaratmayı iyi bilir ve bundan beslenir.

Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Akrep burcu erkeği kimseyle paylaşmasa da “tanınmış olma, herkesçe bilinme, bir yapıt bırakma” isteğini şiddetli bir şekilde hisseder. Bu yüzden ehemmiyetli insanlara yakın olmaya çalışır. Tıpkı Akrep kadını gibi kendi yağında kavrulmayı sever. Kendisini itibarsızlaştıran veya çok fazla sorgulayan insanlardan hoşlanmaz ve onları hayatına sokmamak için gayret gösterir.

Hediye Seçimi

Sevdiği bir romanın ilk baskısı, yıllanmış kaliteli bir şarap, farklı bir mekanda akşam yemeği onu fazlasıyla mutlu edecektir. Günlük hayatta kullanabileceği saat, cüzdan, kemer, gömlek gibi armağanlar de iş görür. Önem verdiğini hissetmek akrep erkeğini mutlu etmek için yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Terazi Burcunun Özellikleri (24 Eylül 23 Ekim) başlıklı makalemizde terazi burcu, terazi burcu aşk hayatı ve terazi burcu cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz