2020 Yılından İtibaren Birçok Cihazdan WhatsApp Desteği Kesilecek

2020 Yılından İtibaren Birçok Cihazdan Desteği Kesilecek

WhatsApp, 31 Aralık 20192′ dan itibaren artık desteklemeyeceği telefonları açıkladı. Yapılan açıklamalarda WhatsApp’ın Windows Mobile, iOS 7 ve Android 2.3.7 ve daha altındaki işletim sistemlerine destek vermeyeceği belirtildi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcılarının sahip olduğu bir uygulama. Ancak yakın gelecekte bazı kullanıcılar, WhatsApp’a alternatif aramak ya da SMS atmaya geri dönmek zorunda kalacaklar. Çünkü WhatsApp, önümüzdeki günlerden itibaren bazı android platformları desteklemeyecek.
2020 Yılından İtibaren Birçok Cihazdan WhatsApp Desteği Kesilecek

Konuyla ilgili açıklamalar, WhatsApp’ın “Destek” sayfasından geldi. Yetkililer, 31 Aralık 2019 itibarıyla destek vermeyi kesecekleri telefonları açıkladılar. WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar, bu ay milyonlarca akıllı telefonun WhatsApp uygulamasından yararlanamayacağını gösteriyor.

WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre 31 Aralık 2019’dan itibaren Windows Mobile işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar, WhatsApp desteğini alamayacaklar. ayrıca iOS 7’den düşük sürümlerdeki iPhone modelleri ve Android sürümü 2.3.7 ve altında olan telefonlar da WhatsApp desteğinden mahrum kalacaklar. Fakat bu sistemler için WhatsApp desteğinin kesilmesi, 1 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek.

Bu işletim sistemine sahip akıllı telefon sahipleri cihazlarında bulunan WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam edebilecekler. Ancak yeni oturum açamayacaklar ve güncelleme yapamayacaklar.

2020 Yılından İtibaren Birçok Cihazdan WhatsApp Desteği Kesilecek

WhatsApp yetkililerince yapılan açıklamalara göre, alınan bu karardaki asıl amaç; daha popüler olan işletim sistemlerindeki daha fazla tüketiciye ulaşmak olduğu ifade edildi.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'taki '' From Facebook '' Yazısının Anlamı Nedir? başlıklı makalemizde facebook, from facebook ve from facebook yazısının anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz