2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler Şimdiden Merakla Beklenen 19 Filmi Listelenmiş Şekilde Sizlere Sunuyoruz.

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

2020 yılı eskiden çok uzak görünüyordu. Artık çok yakın. 6 ay sonra 2020 senesine girmiş olacağız ve bir birinden güzel 19 filmi vizyonlarda göreceğiz. Şimdi konularıyla beraber listemize bir göz atalım.

 

Geri dönen çekirdek kadroya ek olarak, Alexander Ludwig (Vikings), Vanessa Hudgens (Rent: Live) ve Charles Melton‘ın (Riverdale) Bad Boys ekibine katılması bekleniyor. Üçlü, eski toprak Mike ve Marcus ile çatışan “modern, son derece uzmanlaşmış bir polis biriminin” bir parçası olarak hikayede yer alacaklar. Bu çatışma filmde hikayenin yanı sıra başka bir eğlence unsuru teşkil edecek gibi duruyor. İzleyicilerin yeni acemilere nasıl tepki verdiğini görmemiz gerekecek. Farklılıklar bir yana elbette uğraşmaları gereken asıl konu bambaşka. Bad Boys ve yeni dedektiflerin Miami’de ortaya çıkan yeni bir tehdidi bastırmak için bir araya gelmesi gerekiyor. Ancak bunun ne olduğu konusunda ilerleyen zamanda daha çok bilgi edinmiş olacağız.

 

 

  (7 Şubat 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

2018 yılında gişe rekorları kıran Peter Rabbit devam serisi ile 7 Şubat 2020’de izleyicileri ile tekrar buluşmayı planlıyor. Yeni filmde yönetmen koltuğuna ise Will Gluck oturacak.

 

(14 Şubat 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Çizgi roman uyarlamaları son yıllarda Hollywood’da iyice tercih edilmeye başlandı. 2020’de 20’den fazla çizgi roman uyarlamasının sinemalarda olması bekleniyor. Nimona’nın yapımcısı 20th Century Fox, yönetmeni ise Oscar ödüllü Patrick Osborne. Bu animasyon filmi gelecekte geçiyor ama bu gelecek filmlerde görmeye alıştığımız bir gelecek değil. Orta Çağ şövalyesi kılıklı kahramanımız hoverboard’uyla bir kulübe gider. Bir genç shape shifter (şekil değiştirebilen canlı) olan Nimona, onurunu kazanmak ve yozlaşmış hükümetin devrilmesini sağlamak isteyen şövalyemize yardım eder. Bu feodal masalın bizi nereye götürdüğünü öğrenmek için şimdiden heyecanlıyız.

GI Joe (27 Mart 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Vizyon tarihi :Yakında

Tür : Aksiyon, Bilimkurgu

Oyuncular : 
Dwayne Johnson

Cobra grubu tehlikeli yeni bir silahı ele geçirince,
GI Joe ekibi onlara karşı koymak için tekrar göreve getirilir.

 

(27 Mart 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Disney, 2020’de en popüler animasyon filmlerinden birini canlı bir aksiyon destanı haline getirmeye hazırlanıyor. Film, 2018 yılında vizyona girecekti ama sonradan geri çekildi. Filmin yönetmeni ülkemizde Umut Bahçesi adıyla yayınlanan The Zookeeper’s Wife filminin yönetmeni Niki Caro. Senaryo yazarları ise Rick Jaffa ve Amanda Silver (Jurassic World). Filmin gecikmesinin sebebi, Disney’in başrol oyunucusuna bir türlü karar verememesiydi. Dünyanın dört bir yanında başrol oyuncusu arayan Disney sonunda Liu Liu olarak bilinen Liu Yifei’de karar kıldı. Liu, Çin’in en popüler aktrislerinden biri ve masum karakterinden dolayı lakabı “Peri Kardeş”. Filmin müzikal olup olmayacağı hâlâ sırrını korurken, Liu geçmiş rollerdeki deneyimiyle Disney’in prensesi olmak için oldukça iyi bir seçim olarak görülüyor.

 

Hızlı ve Öfkeli 9 (10 Nisan 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Orijinal adı Fast & Furios olan filmin hayranları 9’uncu film için fazladan bir yıl daha beklemek zorunda. Çünkü başrol oyuncuları Dwayne Johnson ve Jason Statham, 2019 yılında vizyona girecek Hobbs and Shaw adında bir spin-off filminde rol alacaklar. Filmde, alışıldık oyuncuların çoğu geri dönecek. Sürpriz isimler de yer alabilir.

 

Trolls 2 (17 Nisan 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

2020’de adından söz ettirecek animasyon filmlerinden bir diğeriyse bir devam filmi olan Trolls 2 olacak. Filmde yine Anna Kendrick ve Justin Timberlake ana karakterleri seslendirecek ancak ilk filmin yönetmeni Mike Mitchell bu filmde yok. Çünkü, mesaisini 2019 yılında sinemalara gelecek The Lego Movie 2’ye harcayacak. DreamWorks yapımı filmde, trolleri hangi maceraların beklediği konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı.

(8 Mayıs 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Anne Hathaway 2020 yılında beyaz perdede tipik bir Barbie olacak. Oscar’lı oyuncu, yeterince mükemmel olmadığından Barbieland’den kovulmuş bir Barbie bebeğini canlandıracak. Dünyanın en çok satan oyuncağını gerçek dünyaya taşıyacak filmin, Barbie için büyük bir sıçrama olacağı söyleniyor. Filmin yönetmeni American Woman (dizi), Cop Hard (dizi), Anatomy (belgesel) ve Fun Mom Dinner (film) yapımlarını yöneten Alethea Jones.

Scooby (15 Mayıs 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

En çok sevilen çizgi film karakterlerinden biri olan Scooby-Doo, 2020’de uzun metrajlı bir animasyon filmiyle beyaz perdeye geri dönüyor. 2002 ve 2004 yılında Raja Gosnell iki Scooby filmi yönetmişti. Bu kez filmin yönetmenlik koltuğuna Dax Shepard ve Tony Cervone birlikte oturuyor. Senaryo ise Matt Lieberman ve Dax Shepard imzalı.

Godzilla vs. Kong (22 Mayıs 2020)

 

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Hollywood çok izlenen, başarısını kanıtlamış dev canavarları birbiriyle kapıştıran filmler çekmeden asla vazgeçmiyor. Yönetmen Adam Wingard, bu filmin 1962’de çekilenden farklı olarak kesin bir kazananı olacağını söylüyor. Filmin başrollerinde kimlerin olacağı ise henüz belirsiz.

 

The Six Billion Dollar Man (5 Haziran 2020)

 

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Mark Wahlberg, 1970’lerin ünlü televizyon dizisini 2020’de beyaz perdeye taşıyor. Tabii, aradan onlarca yıl geçince yapımın adı büyüdü ve Altı Milyon Dolarlık Adam yerine Altı Milyar Dolarlık Adam oldu. Film, bir kazadan sonra yarı insan yarı makine olarak yaşamak zorunda kalan eski bir astronot Steve Austin’in maceralarını konu alıyor. Austin rolünü, 1973-1978 yıllarında ABC’de yayınlanan televizyon dizisinde Lee Majors oynamıştı bu sefer Mark Wahlberg’i izleyeceğiz. Austin, yüksek teknolojiler sayesinde yarı insan yarı makine olduktan sonra süper insan gücü kazanıyor. Bu özel güçlerde onun Bilimsel İstihbarat Bürosu için gizli ajan olarak kullanılmasına yol açıyor.

 

(12 Haziran 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

 

Dwayne Johnson ve yönetmen Rawson Marshall Thurber 2020’de vizyona girecek Red Notice filminde yeniden birlikte. Filmde Johnson, dünyanın en çok aranan sanat hırsızı ve aynı zamanda bir İnterpol ajanını canlandırıyor. Filmin adı, aranan suçlularının ne kadar önemli olduğu gösteren 8 İnterpol uluslararası kaçak arama bildirisinin en ciddi olanından geliyor. (Ülkemizde “Kırmızı Bülten” olarak biliniyor.) Red Notice filminde diğer önemli karakterleri kimlerin canlandıracağı konusunda henüz bir bilgi yok. Film, büyük yapım şirketleri arasında tam bir savaşa sebep oldu. Bu rekabet, Johnson’ın bu film için 20 milyon dolarlık bir kontrat imzalamasına sebep oldu. Filmin yapımcı ve yönetmeni Marshall Thurber ise 10 milyon dolar ücret alacak.

 

(3 Temmuz 2020)

 

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

2010’da vizyona giren Despicable Me filmiyle beyaz perdede başarı sağlayan minik sarı köleler, Minions 2 filmiyle yeniden görücüye çıkacak. Bu filmin de aileler ve çocuklar tarafından sevileceğini düşünüyoruz.

Bob’s Burgers (17 Temmuz 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

20th Century Fox, 2020 yılında vizyona girecek bu animasyon filmiyle, 2011’den bu yana ekranda olan animasyon çizgi filmi Bob’s Burgers’ı büyük bir serüvene dönüştürüyor. Filmin yapımcısı sesiyle de karakterlere hayat veren Loren Bouchard.

The Croods 2 (18 Eylül 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

İlk film gişede büyük iş yapımca, 2018 yılında vizyona girmesi için yeni bir film sipariş edilmişti. Ancak çıkan sorunlar yüzünde proje 2016 yılında iptal edildi. Nihayet sorunlar geride kaldı ve The Croods 2 animasyon filminin 2020’de vizyona girmesi için çalışmalar başladı. İlk filmde seslendirme sanatçıları Nicolas Cage, Emma Stone ve Ryan Reynolds gibi ünlü isimlerdi ve film “En İyi Animasyon Filmi” dalında Oscar’a aday gösterilmişti. Devam filminin de benzer bir başarı yakalaması sürpriz olmaz.

(2 Ekim 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Hollywood böyle filmleri çok sever. Bu sefer başrolde Tom Hanks var ve dünyadaki son adamı canlandırıyor. Filmin ana teması, “Aşk, dostluk ve insan yaşamının anlamı” olacak. Filmin senaryosunu Doctor Strange’in ikinci video asistanı Craig Luck ve Blade Runner’ın yardımcı yapımcısı Ivor Powell yazdı. Yönetmen ise Game of Thrones’tan bilinen Miguel Sapochnik. Filmde Robert Zemeckis (Back to The Future), Kevin Misher (The Scorpion King), Jack Rapke (Cast Away) ve Jackie Levine (Steel Soldiers) gibi tecrübeli isimler görev alacak.

Micronauts (16 Ekim 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Paramount, 2020’de beyaz perdeye yine bir oyuncak odaklı film getiriyor. Micronauts, 1970’lerde popüler bir uzay temalı oyuncaktı. Bu oyuncaklar uzun yıllar önce piyasadan yok olmasına rağmen Marvel, Devil’s Due Publishing ve IDW tarafından yayımlanan çizgi romanlarla görünürlüklerini sürdürdü. Filmin konusu hakkında detaylı bir bilgi yok ama 2020’de adından çok söz ettireceği kesin gibi.

(Kasım 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Warner Bros imzalı serinin üçüncü filmi, 2020 sonlarına doğru vizyonda olacak. Henüz çok az bilgi var. Ancak seri, ilk iki filmiyle oldukça güzel yorumlar alıp adından söz ettirmişti. Kasım 2020’de gişelere bereket getireceği kesin.

 

(18 Aralık 2020)

2020 Yılında Vizyona Girecek Filmler

Nihayet 2020 yılının sonunda Avatar beyaz perdeye geri dönecek. İlk filmden 11 yıl geçti, ikinci film bir türlü gelemedi. Ancak yapımcılar, bu boşluğun acısını fena çıkaracak gibi çünkü 10 yıl içinde bir değil, iki değil, üç değil tam dört Avatar filmi çekilmesi planlanıyor. İlki, dediğimiz gibi 2020 yılının son ayında vizyonda olacak. Filmin bütçesi yanlış okumadığınıza emin olun, tam 1 milyar dolar. Yönetmen James Cameron, yeni Avatar filmlerinin çarpıcı olması için günümüzde kullanılan en son teknolojilerin tam anlamıyla sinemaya uyum göstermesini bekledi. Hikâye, Jake (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldana) ve çocuklarını konu alan bir aile destanı olacak. İlk filmden bazı karakterler yaşamını yitirdi ancak Sigourney Weaver, Stephen Lang, Matt Gerald, Joel David Moore, Giovanni Ribisi ve CCH Pounder gibi isimler yeni filmde olacak. Yeni gelenler arasında, Fear the Walking Dead’den bildiğimiz Cliff Curtis’i, resif insanlar klanının lideri Tonowari’yi, güçlü ve canlı olarak nitelendirilen önemli bir karakter olan Varang’ın ise Game of Thrones’ta rol alan Oona Chaplin canlandırıyor. Bir grup genç oyuncuyu ise, genç Pandora gezegeni sakinleri rollerinde izleyeceğiz. Şimdiden bu dev yapımı heyecanla bekliyoruz.

Kaynak: Listelist

Bir önceki yazımız olan Örümcek Adam Evden Uzakta başlıklı makalemizde Örümcek Adam film konusu, Örümcek Adam izle ve Örümcek Adam ne zaman vizyona girecek hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz