2019 Yılında Watsaba Eklenen En İyi Özellikler

WhatsApp, kullanıcı memnuniyeti için uygulamasına bir hayli yeni özellik ekliyor. Şirket, bu yıl da uygulamasına yeni özellikler ilave etmeye devam etti.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, son zamanlarda aylık 1,5 milyar aylık kullanıcıya sahip ve anlık iletişim uygulamaları arasında dorukta bulunuyor. Uygulamada yalnızca anlık iletişim değil sesli ve görüntülü konuşma da yapılabiliyor.

Çıktığı günden bu yana bünyesine daimi olarak yeni özellikler katarak ilerleyen iletişim platformu, 2019 içerisinde de kullanıcılarına bir hayli yeni ve kullanışlı özellikler sundu. İşte WhatsApp’ın bu yıl kullanıcılarına sunduğu en iyi özellikler:

Grup Davetiye Sistemi

2019 yılında Watsaba Eklenen En iyi Özellikler

Şirketin bu yıl uygulamasına ilave ettiği özelliklerden bir tanesi grup davetiye sistemiydi. Bu saklılık seçeneği sayesinde kullanıcılar kimlerin kendilerini WhatsApp gruplarına ilave edebileceğini seçebiliyor. Kullanıcılara sunulan seçenekler ise şöyle: Herkes, Kılavuzumdakiler ve Şu Kişiler Hariç Kılavuzumdakiler.

Ses Dosyası Gönderme Özelliği

2019 yılında Watsaba Eklenen En iyi Özellikler

Şirket, bu özelliğini yeni arayüzüyle beraber duyurmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar toplamda 30 ses dosyasını seçebiliyor ve tek seferde gönderebiliyor. Bu özellik ayrı olarak kullanıcılara ses ve görüntü ön izlemesi yapabilmesini de sağlıyor.

Grup Görüntülü ve Sesli Çağrı Düğmesi

Şirket, bu yıl grup çağrılarında kullanıcılarının ansızın fazla kişiyi ilave edebilmesine imkan tanıdı. Bu bilhassa beraber Android kullanıcıları, WhatsApp grup sohbetlerinde özel bir çağrı düğmesine kavuştu. Bu düğme sayesinde kullanıcılar, katılımcıları tek seferde ilave ederek grup çağrıları yapabiliyor. Grup konuşmalarında katılımcı sayısının dördü aşamadığını da anımsatmak gerekiyor.

Parmak İzi Kilidi

Bu özellik, Android uygulamasına en son ilave eden özellikler arasında bulunuyor. WhatsApp’ta bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar – Hesap – Saklılık – Parmak izi kilidi sekmesine gelmeniz gerekiyor. Bu özelliği aktif ettiğinizde işletim sisteminizde kayıtlı olan parmak izi kilidinizi doğrulamanız gerekiyor.

Bu özellik ayrı olarak üç seçenekle beraber geliyor. İlki ‘hemen’ kilitleme, ikincisi ‘1 dakika sonra kilitleme’ ve üçüncüsü ’30 dakika sonra kilitleme’. Bu özelliğin çağrıları engelleme gibi bir özelliği bulunmuyor, yalnızca iletileri gizleyebiliyor.

Sıkça Gönderildi Etiketi

2019 yılında Watsaba Eklenen En iyi Özellikler

WhatsApp’ın bu yıl başında hem Android hem de iOS işletim sistemi için çıkardığı özelliklerden bir tanesiydi. Bu özelliği, önceden birçok defa gönderilmiş dosyayı veya iletiyi göndererek test edebilirsiniz. Bu işlem sonrası iletişim uygulaması size ‘birçok kez gönderildi’ etiketiyle bir uyarı gönderecek.

Sıralı Sesli İletiler

Bu özellik, ilk önce WhatsApp’ın iOS sürümü için yayınlanmıştı. Şirket daha sonra bu özelliği Android uygulamasına da gönderdi. Bu özellik, aslında isminden da anlaşılabileceği gibi sesli iletilerin otomatik olarak oynatılmasını sağlıyor. Bu özelliğin şu an için WhatsApp’ın beta sürümünde olduğunu da söylemek gerekiyor.

Özel Olarak Yanıtlama

WhatsApp’ın bu senenin başlarında kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bir tanesi de buydu. Bu özellik, grup sohbetlerinde bir iletinin özel olarak bire bir sohbette yanıtlanabilmesini sağlıyor. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken şey grup sohbetinde bir ileti seçmek, sağ üst köşedeki üç noktaya tıklamak ve çıkan seçenekler arasından ‘özel olarak yanıtla’yı seçmek.

WhatsApp Durumunu Facebook ya da Instagram’da Paylaşma

2019 yılında Watsaba Eklenen En iyi Özellikler

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken şey WhatsApp’ı açıp durumunuza gitmek. Daha sonra paylaş düğmesine basarak durum gönderinizi Facebook ya da Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Güncellenmiş Resim İçinde Resim Modu

Bu özellik, şu an WhatsApp betanın Android 2.19.177 sürümü için test ediliyor. Güncellenen bu özellik sayesinde sohbeti değiştirseniz dahi başlattığınız video arka tasarıda oynamaya devam edecek. Bu özellik YouTube, Facebook, Instagram ve Streamable’daki videolarda kullanılabilecek.

Sessize Alınmış Durum Güncellemelerini Gizleme

WhatsApp’ın Android kullanıcıları için gönderdiği bir beta güncellemesi daha. Bu özellik, önceden sessize aldığınız WhatsApp kişilerinizden Durum güncellemelerinizi gizlemenizi sağlıyor. WhatsApp, ‘sessize alınmış güncellemeler’ bölümüne ‘Gizle’ botununu da ilave edecek.

Bir önceki yazımız olan 12 Xiaomi Telefon Modeli İçin Kararlı MIUI 11 Sürümü Yayınlandı başlıklı makalemizde Miui 11 sürümü ve xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz