2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu
2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu

Mazerete bağlı yer değiştirme müracaatı nasıl yapılır? Eş vaziyeti tayin müracaat koşulları nedir

2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu
2019 Ağustos Kılavuzu

Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları için geri sayım başladı. Öğretmen eş vaziyeti tayin başvuruları nasıl yapılacak? Ulusal Eğitim Bakanlığı tatili kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme müracaat takvimini yayınladı. Müracaat işlemleri 5 Ağustos ve 9 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak. İkinci evre olan seçenek evresi ise 22 Ağustos tarihinde başlayacak. İşte öğretmen tayin müracaatları konusunda ayrıntılar…

 

Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme müracaatları konusunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI son dakika izahı yaptı. Öğretmen eş vaziyeti tayin başvuruları için geri sayım başladı. Yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin işlemlerini 5 Ağustos ve 9 Ağustos tarihleri aralığında yapmaları gerekiyor. Başvurular, mazeretleri nedeniyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine yapılabilmesi itibariyle, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki aşamalı olarak alınacaktır. İkinci evre olan seçenek evresi ise 22 Ağustos tarihinde başlayacak.

ÖĞRETMEN MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME MÜRACAAT TARİHLERİ

2019 Yaz tatili kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme müracaatları 5-9 Ağustos tarihleri arasında, atamaları ise 29 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu
2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu

MÜRACAATLAR NASIL YAPILIR?

Müracaatlar, mazeretleri nedeniyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi itibariyle, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki evreli olarak alınacaktır.

Birinci evrede, öğretmenler Elektronik Müracaat Formunu doldurarak mazeret vaziyetine göre atanmak istedikleri şehir ve kazayı seçerek müracaat formunu onaylatacaktır.  İkinci evrede, öğretmenlerin atanmak istedikleri şehir ve kazada alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim müesseseleri ile öğretmenlerin yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim müesseselerinin listesi http://personel.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır

2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu
2019 Ağustos Eş Durumu Kılavuzu

Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim müessesesi kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak işaretleyecektir. Seçenek evresinde “boşalması muhtemel eğitim müessesesi” olarak duyuru edilen, ancak atamalar neticeninde bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim müesseselerini seçenek eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır. Öğretmenler müracaat yapmadan önce atamaya asal hizmet puanı ve hizmet müddetine ait bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede öğretmenler müracaat ve atamalarına tesir edecek bilgilerini MEBBİS/Şahsi Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini aktüelletmekle sorumludur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz